Babylon serisi Hindi Zahra'yla üç şehirde

Babylon serisi Hindi Zahra'yla üç şehirde
Babylon serisi Hindi Zahra'yla üç şehirde
Geçen yıl ilki düzenlenen Babylon Presents serisi Türkiye'de büyük ilgi gören Hindi Zahra konserleriyle İstanbul'un yanı sıra Ankara ve İzmir izleyicisiyle buluşuyor. 17 Ekim'de İstanbul Volkswagen Arena'da izleyicisinin karşısına çıkacak Hindi Zahra, 18 Ekim'de Ankara Hayal Kahvesi'nde ve 20 Ekim'de ise İzmir Arena'da sahneye çıkacak.

Dünyanın en iyi canlı müzik mekanları arasında gösterilen Babylon, kendi mekanı dışında yerlerde düzenlediği “Babylon Presents” serisi ile Babylon ruhunu Türkiye ’nin farklı şehirlerine taşıyor. Geçen sezon sahne aldığı Babylon konserinde büyük ilgiyle karşılanan Hindi Zahra, Babylon Presents serisi kapsamında bu sezon İstanbul ’un yanı sıra Ankara ve İzmir’de de izleyicisiyle buluşuyor.

Caz ve dünya müziğini benzersiz bir şekilde harmanlayan genç ve yetenekli sanatçı Hindi Zahra, kendine özgü üslubunu, caz ve Fas kökenlerinden gelen enstrümanlarla zenginleştirmeyi başarıyor. Babylon Presents konserlerinin ilki için 17 Ekim’de İstanbul Volkswagen Arena’da izleyicisinin karşısına çıkacak Hindi Zahra 18 Ekim’de Ankara Hayal Kahvesi’nde ve 20 Ekim’de İzmir Arena’da sahne alacak.

Ceylan Ertem de sahnede
Hindi Zahra’nın 17 Ekim İstanbul konseri öncesinde, Volkswagen Arena Türkiye’nin en güçlü kadın vokallerinden Ceylan Ertem’in benzersiz performansına da ev sahipliği yapacak. “Soluk” adlı ilk solo albümünü 2010 yılında yayımlayan Ceylan Ertem, hayatında ve Türk müzik tarihinde iz bırakmış kadın müzisyenlerin şarkılarını yorumlayacak.
Babylon Presents biletleri biletix.com, Biletix satış gişeleri ve Çağrı Merkezi’nden satın alınabiliyor.

Hindi Zahra hakkında

1979 doğumlu yarı Fransız yarı Faslı sanatçı Hindi Zahra 2009 yılında yayımladığı ilk single’ı “Beautiful Tango” ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. 2005 yılında yazdığı 50 şarkıdan bazıları olan “Beautiful Tango”, “Oursoul”, “Try” ve “Stand Up”ın bulunduğu EP’yi 2009 yılında piyasaya sürdü. Ardından 2010 yılında Amerikan caz plak şirketi Blue Note Records ile ilk albümü “Handmade”i müzikseverler ile paylaştı. Aranjmanını ve prodüktörlüğünü tamamıyla kendisinin yaptığı ilk albümü “Handmade” ile büyük bir hayran kitlesine ulaşan Hindi Zahra, 2015 yılının Nisan ayında son albümü “Homeland”i yayımladı.

Ceylan Ertem hakkında

Ceylan Ertem müzik hayatına 2006 yılında rock grubu Anima ile başladı. “Soluk” adlı ilk solo albümünü 2010 yılında yayımlayan Ceylan Ertem, “İnsandık”, “Çok Yakın”, “Nazım’a Şarkılar” ile dikkatleri üzerine çekti. “Ütopyalar Güzeldir” isimli ikinci solo albümü 2012 yılında yayımlandı ve birçok eleştirmen tarafından yılın en iyi ilk beş albümü arasına girdi. Ceylan Ertem kendi şarkıları dışında Sezen Aksu Tribute ve Cadı Avı projeleriyle, kendi hayatında ve Türk müzik tarihinde iz bırakmış kadın müzisyenlerin şarkılarını yorumluyor.