Babylon sezonu Tindersticks'le açıyor

Babylon sezonu Tindersticks'le açıyor
Babylon sezonu Tindersticks'le açıyor

Tindersticks, İngiliz rock müziğin sevilen simalarından.

Babylon 20 Eylül gecesi Tindersticks konseriyle sezona hızlı giriyor. Sezon boyunca Sophie Ellis-Bextor, US3, Roberto Fonseca, Senor Coconut gibi isimler Babylon sahnesinde olacak

İSTANBUL - İstanbul’un gözde eğlence mekanlarından Babylon, 20 Eylül Pazartesi akşamı Tindersticks konseriyle açılıyor. Babylon ekibi, 2010-2011 sezonunu yine birbirinden önemli müzisyenlerin ve grupların konserleriyle karşılayacak. Caz ’dan indie rock’a, elektronik müzik’ten bossa nova’ya, latin’den reggae’ye birçok farklı müziği ve müzisyeni dinleme imkânı bulacağımız Babylon’da bu sezon farklı konseptte konser serileri de dinleme olanağı bulacağız.
Yeni sezonunda İngiliz rock müziğinin sıkı gruplarından Tindersticks, Efes One Love’ı ‘uçuran’ şarkıcı Sophie Ellis-Bextor, Hercules and Love Affair, bir dönemin bombası caz sever hip hop grubu US3, Seu Jorge & Almaz, Roberto Fonseca, Michael Mayer & Robag Wrühme & Jatoma Live, Efterklang, Lou Rhodes, Basti (Tiefschwarz), Niyaz, Senor Coconut, Tortured Soul gibi bir çok isim ve müzik projesi Babylon’da sahneye çıkacak. 

Elektronik geceleri
Elektronik dans müziğinin en iyi plak şirketleri ‘Label Nights’ başlığıyla yeni sezonda Babylon’da kendini gösterecek. Seri, Ekim ayında Alman Kompakt’la başlayacak. ‘Label Nights’ kapsamında önümüzdeki aylarda Ninja Tunes, Bpitch Control, Ed Banger, Warp, Domino, XL Recordings gibi plak şirketlerinin sanatçıları konserlerler gerçekleştirecek.
Ekim ayındaki Kompakt gecesindeyse şirketin kurucularından ünlü prodüktör ve DJ Michael Mayer’in yanı sıra firmanın önemli isimlerinden Robag Wrühme ve yepyeni bir grup Jatoma da sahnede olacak.

Akbank caz konserleri
Bu yıl 20. yılını zengin bir programla kutlayan Akbank Caz Festivali’nin mekanları arasında Babylon da yer alıyor. İmer Demirer Quartet ile 23 Eylül’de başlayacak Babylon’daki Akbank programında; Nils Petter Molvaer, Wax Tailor, Calibro 35, Graham Haynes, Okay Temiz, İlhan Erşahin ve Burhan Öçal gibi bir birinden önemli yerli ve yabancı isimler çalacak.
Babylon’da yeni sezonun en heyecan verici yeniliklerinden birisi de yerli ve yabancı sanatçıların ayda bir kez, akustik formatta çalacakları ‘Unplugged’ serisi. Sezonun sonundaysa bu konserlerden seçilen parçalardan oluşan bir ‘Babylon Unplugged’ albümü müzikseverlerin beğenisine sunulacak. (Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  caz

  ,

  sanat