Babylon'da beat geceleri

Beyoğlu'nun bağrından çıkan tınılara önem veren Babylon, 20 ve 21 Nisan'da 'Beyoğlu Beat' isimli mini festival düzenliyor
Haber: ASLI ATASOY / Arşivi

İSTANBUL - Beyoğlu'nun bağrından çıkan tınılara önem veren Babylon, 20 ve 21 Nisan'da 'Beyoğlu Beat' isimli mini festival düzenliyor. Mor ve Ötesi, Duman, Replikas ve Baba Zula grupları etkinlik kapsamında sahne alacak.
Babylon, Wire dergisinden Jason Gross'un yazısından feyz alarak etkinliği düzenlemeye karar vermiş. Gross, yazısını Zen ve Baba Zula'yı dinleyerek yazmış. Türk müziğindeki makam ve notaların çok fazla olması, bestelerin çeyrek ya da yarım tonla çalınması Jason Gross'u hayli etkilemiş. Bir de muhtemelen bunların yanında İstanbul gecelerinde duyduğu taverna tarzı müzikler ona çok ilginç gelmiş.
Evet, Türkiye için çok farklı tatlar sunan gruplar var: Özellikle Zen, Nekropsi, Replikas ve Larva peşinden gitmeye değer. Alternatif rock grupları arasında Duman, Kurban, Objektif, Kramp ile Mor ve Ötesi dikkat çekiyor.
İşin hardcore, metal ve punk kanadında Radical Noise, Antisilence, Comma, Magillun, Corroded, Athena, Rashit, gibi, birçokları için tuhaf gelen müzikler yapan grupları sayabiliriz. Hip-hop'ta ise Silahsız Kuvvet, Sultana ve Nefret gibi isimler var. İşe elektronik katmak isterseniz Sıfır, Demirhan Baylan, Aylin Aslım karşımıza çıkıyor.
Babylon, 'Beyoğlu Beat'i dört grupla sınırlandırdı. Gönül isterdi ki Zen, Radical Noise, Corroded ve Larva gibi gruplar da festivalde yer alabilse. Festivalde, 20 Nisan'da Mor ve Ötesi ile Duman, ertesi gün Replikas ve Baba Zula sahneye çıkacak. Biletler tam 8 milyon, öğrenci 5 milyon lira. Radikal okurlarına ise bir milyon indirimli. Tel: 0212 292 73 68 (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    Türkiye