Bacaklar sahibini buldu

Londra'da Gielgud Theatre'da iki sezondur kapalı gişe oynayan 'The Graduate' (Mezun) adlı oyunun yeni oyuncusu, özellikle Türkiye'de Dallas dizisinin unutulmaz alkoliği Sue Ellen olarak hatırlanan Linda Gray.

LONDRA - Londra'da Gielgud Theatre'da iki sezondur kapalı gişe oynayan 'The Graduate' (Mezun) adlı oyunun yeni oyuncusu, özellikle Türkiye'de Dallas dizisinin unutulmaz alkoliği Sue Ellen olarak hatırlanan Linda Gray. Linda Gray, bu sezon İngiltere'de Mrs. Robinson'u canladıracak. Bu rolü aynı sahnede daha önceleri yine ünlü isimler; ABD'li sinema oyuncusu Kathleen Turner ve Mick Jagger'ın eski manken eşi Jerry Hall canlandırmıştı.
Gray sahnede soyunacak
Linda Gray'in bu rolde oynamasının ilginç bir yanı ilk kez açıklandı. Gray, yaklaşık 25 yıl önce filmin afişine sızmış. Filmin afişinde Mrs. Robinson'a (Anne Bancroft) ait olduğu sanılan bacaklar aslında Linda Gray'e aitmiş. Afiş çekimlerine bacaklarıyla sızan Gray, sahnelenen oyunda 25 yıl sonra vücudunun geri kalanıyla da rol alabildi. Bu oyunun en sansasyonel sahnesi bilindiği gibi Mrs. Robinson'un sahnede çırılçıplak göründüğü bölüm.
1967 yılında Mike Nichols'un Charles Webb'in romanından sinemaya uyarladığı film Türkiye'de 'Aşk Mevsimi' adıyla gösterilmişti. Bugün klasikler arasında sayılan filmin başlıca rollerinde de Anne Bancroft, Dustin Hoffman ve Katherine Ross yer alıyordu.
Yeni mezun ve hayatta ne yapacağını bilemeyen
Benjamin Braddock karakteri, bir dönem gençliğinin simgesi olmuş, onu baştan çıkaran komşusu ve annesi yaşındaki Mrs. Robinson ise yeniyetmelerin rüyalarını süslemişti. Filmin ünlü 'Mrs. Robinson',
'Scarborough Fair', 'Sound of Silence' gibi şarkıları da Simon and Garfunkel'a aitti. (Kültür Sanat)