Bağcılar soğuğa aldırmadı

Bağcılar soğuğa aldırmadı
Bağcılar soğuğa aldırmadı

Bağcılar?da sahneye çıkan Zara soğuğa rağmen meydanı dolduranları coşturdu. FOTOĞRAF: HASAN ÖRNEKOĞLU / DHA

Haber: GÖNÜL KOCA / Arşivi

BAĞCILAR - Bir çocuk “Ekranı göremiyorum” diyor, annesi kızıyor kucağına alıp “Şuraya bak” diyor, bir adam “kızım burada ne oluyor” diye sorup, “Zara konseri var amca” cevabını alıyor, babalar omuzlarına aldıkları çocuklarına “Ekranı görebiliyor musun?” diye soruyor, anneler “Hasta olacaksınız artık dönelim, konser geç başlayacakmış” diyor ama dinleyen mi var! Babalar çocuklarıyla sözleşmişçesine çocuklarını dinliyor ve olduğu yerde kalıyor. Ne soğuk ne yağmur ne de anne dinledi Bağcılar‘daki alanı dolduranlar. Doğrusu bu soğukta ve yağmurda beklenmedik bir performans sergiledi Bağcılar ve Zara konserini izledi.
Meraklı bakışlarla yaklaşıp soruyoruz ‘Bu konser niye oluyor, biliyor musunuz?’ diye ama bilen yok. Evet bilen yok, bazıları bölük pörçük İstanbul Avrupa Başkenti, Kültür Başkenti, İstanbul Başkenti şeklinde cevaplar veriyorlar. Tekrarlıyoruz ne demek o diye, sonuç yine aynı. Ancak bu alanda dikkat çeken bir şey vardı, insanların böyle etkinliklere ne kadar meraklı ve istekli olduğuydu. Tabii bunda Zara konserinin Bağcılar’ın kültürel dokusuna uygun bir isim olmasının da payı büyüktü elbet.
Kadıköy’de yapılan balon gösterisinden, ara ara ekrana yansıyan Haliç’teki protokole kadar her şeyi soluksuz, pür dikkat izledi insanlar. Kendilerini kaptırdılar ki, balon gösterisinden sonra sahneye çıkan Volkan Severcan, Kadıköy’deki kalabalığa ‘Hani alkış” diye seslendiğinde Bağcılar Meydanı’nda büyük bir alkış tufanı koptu.
Zara da hem şarkıları hem de ara ara ‘ısınmak’ için yaptırdığı alkış provalarıyla insanları coşturmayı başardı.


    ETİKETLER:

    Bağcılar