Baksı Müzesi'nde 10. yıl şenliği

Baksı Müzesi'nde 10. yıl şenliği
Baksı Müzesi'nde 10. yıl şenliği
Ressam Hüsamettin Koçan'ın memleketi Bayburt'un Bayraktar Köyü'nde kurduğu 2014 Avrupa Konseyi Müze Ödülü'nün sahibi Baksı Müzesi, 10'uncu yılını çeşitli etkinlikler kutluyor.

2014 Avrupa Konseyi Müze Ödülü’nün sahibi Baksı Müzesi, 10. yaşını çeşitli etkinlikler ve yeni projelerle kutluyor. Marcus Graf küratörlüğünde hazırlanan “ON Sergisi”, sanat ve zanaat arasında diyalog kuran zengin seçkisiyle dikkat çekiyor.

The International Council of Museums (ICOM) işbirliğiyle 23-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında Baksı Müzesi’nde gerçekleşecek “Kalkınmanın İtici Gücü olarak Müzeler” başlıklı workshop; buna paralel olarak Özlem Yalım koordinasyonunda hazırlanacak “Tılsım” konseptli küçük obje tasarım etkinliği; Eylül ayındaki “Communicating the Museum” buluşması ile yakın gelecekte Bayburt merkezde açılması planlanan ve kadını ekonomik bir güç olarak yaşama dahil etmeyi amaçlayan “Kadın İstihdam Merkezi” projesi, Baksı Müzesi’nin 10. yaşını taçlandıran başlıklar olarak öne çıkıyor.

12 Ağustos’ta yapılacak ON Sergisi açılışı ile Bülent Ortaçgil ve Erkan Oğur konserleriyle düzenlenecek Baksı Müzesi 10. Yıl Şenliği ise sanatseverleri ve Baksı gönüllülerini aynı çatı altında bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Başkası anlatsa 'Bu insanda akıl yok' derim!