"Bal"ın galası 11 Nisan'da Rize'de

"Bal"ın galası 11 Nisan'da Rize'de
"Bal"ın galası 11 Nisan'da Rize'de
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde çekilen ve 60. Berlin Film Festivali'nde 'Altın Ayı' ödülünü kazanan 'Bal' filminin galası bu şehirde yapılacak.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi belediye başkanı İdris Lütfü Melek, ilçede çekilen ve 60. Berlin Film Festivali’nde "Altın Ayı" ödülünü kazanan "Bal" filminin galasının Rize’de yapılacağını söyledi.

Melek, "Altın Ayı" ödülü kazanan filmin yönetmeni Semih Kaplanoğlu ile görüştüklerini belirterek, "Filmin galasının Rize’de yapılması için çalışmaları tamamladık. Filmin galası 11 Nisanda Rize’de yapılacak" dedi.

Film ekibinin katılımıyla öncelikle Ayder Yaylası’nda basın toplantısı düzenleyeceklerini ifade eden Melek, "Ardından Rize merkezdeki bir sinemada filmin galası yapılacak. Her şeyin kusursuz olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Umarım filmin ardından galayı da çok iyi bir şekilde tamamlayacağız" diye konuştu.

Melek, bu etkinliğin yeni çekilecek filmler için Rize’nin mekan olarak seçilmesinde bir adım önde olmasını sağlayacağına inandığını, Ayder’in Türkiye’nin önemli merkezlerinden olduğunu, filmle birlikte bir adım daha yukarı çıktığını kaydetti.