Banksy'nin anti kapitalist sergisi para bastı!

Banksy'nin anti kapitalist sergisi para bastı!
Banksy'nin anti kapitalist sergisi para bastı!

FOTOĞRAF: REUTERS

Dünyaca ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy'nin İngiltere'de açtığı 'Dismaland' isimli sergi, bulunduğu Weston-super-Mare kasabasına 20 milyon sterlin (yaklaşık 90 milyon TL) gelir getirdi.

BBC Türkçe’nin haberine göre dünyaca ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin İngiltere ’de açtığı Dismaland isimli süreli sergi, bulunduğu Weston-super-Mare kasabasına 20 milyon sterlin (yaklaşık 90 milyon TL) gelir getirdi.

Banksy’nin turizm ve tema parkı endüstrilerine eleştiri getiren sergisini, açıldığı 20 Ağustos ’tan bu yana 150 binden fazla kişi ziyaret etti.
Her gün ortalama 4 bin kişi önceden aldıkları biletlerle, yaklaşık 500 kişi de saatlerce sıra bekledikten sonra aynı gün için çıkan sınırlı sayıda biletle sergiyi gezdi.
Biletler internetten 5 sterlin’e (22.5 TL) satıldı. Ziyaretçilerin kasabah ekonomisine katkıları, yetkililerin tahminlerinin yaklaşık 3 katı oldu. En büyük geliri bölgedeki otel, pansiyon ve restaurantlar elde etti.

İşte Banksy'nin Disneyland'ı: Dismaland

Komedi performansları ve konserlerin de yapıldığı sergi dünyada da büyük ilgi uyandırmıştı.
Banksy çocukluğunda yaz tatillerini burada geçirdiği için Dismaland’ı kasabadaki terk edilmiş bir spor kompleksine açmıştı.
Dismaland Pazar günü kapanıyor. Kaynak: BBC Türkçe

FOTOĞRAFLAR: REUTERSBanksy'nin kapanışında Pussy Riot sahnede