Bardem ve Roberts'tan temel ihtiyaçlar hakkında bir film

Bardem ve Roberts'tan temel ihtiyaçlar hakkında bir film
Bardem ve Roberts'tan temel ihtiyaçlar hakkında bir film

Javier Bardem ve Julia Roberts ın Eat, Pray, Love adlı filmi Bali de geçen bir komedi.

NEW YORK - Eğer Javier Bardem yemek, dua etmek ve sevmek arasında seçim yapmak zorunda kalsaydı, hangisini seçeceğini bilemezdi. “Üçünü birden seçsem? Neden insanlar sadece birini seçmek ister ki?” diyor 41 yaşındaki aktör. Javier Bardem, Ryan Murphy’nin yönettiği yeni filminde Julia Roberts’la birlikte rol alıyor. Filmin ismi ‘Eat Pray Love’ (Ye, dua et, sev). Film, kişinin kendine iyi gelen şeylerle doyuma ulaşmasının önemini konu alıyor. Bu üç şey de bunun için çok önemliler. Filmin galası geçen salı ABD’de gerçekleşti.
Javier Bardem, 2007’de Coen kardeşlerin ‘İhtiyarlara Yer Yok’ filmiyle yardımcı aktör dalında Oscar ödülü almıştı. Geçen ay, Penelope Cruz ile evlenen aktör, eşiyle en son Woody Allen ’ın yönettiği ‘Vicky Christina Barcelona ’da birlikte oynamış, ilişki de burada harlamıştı. Film, Bardem’e bir eş, Penelope Cruz’a da bir kadın oyuncu Oscar’ı kazandırdı...
‘Eat Pray Love’ın senaryosu Elizabeth Gilbert’ın çok satan anılarından esinlenerek kaleme alınmış. Filmde, hayal kırıklığı içinde olan boşanmış bir kadının huzur aramak için yaşadığı yerden uzaklara tatile gidişininin hikâyesi anlatılıyor. Bardem ise filmde, Bali’de Julia Roberts’ın canlandırdığı karakterine yardım eden yakışıklı yabancıyı canlandırıyor. Bisiklete binerken bir arabanın çarptığı Roberts’a yardım eden Javier, sonrasında onu yerel gelenekler ve lezzetli yemeklerle baştan çıkaran tur rehberine dönüşüyor.
Bardem için Julia Roberts’la birlikte oynamak kolaymış: “Julia’nın iyi bir oyuncu olduğunu zaten hepimiz biliyorduk, ben yeni bir şey keşfetmedim. Ama kendisiyle daha önceden tanışmıyorduk ve onu tanıdığımda cömertliğinden çok etkilendim. Onunla çalışmak çok eğlenceli. Julia’yla filmde rol gereği kavga edip, iş sonrasında bunlara çok gülüyorduk.”
‘Eat Pray Love’ bu hafta Amerika’da vizyona giriyor. (ap)