Barış için müziğin resmi

Barış için müziğin resmi
Barış için müziğin resmi
İmkanları sınırlı çocuklara müzik eğitimi veren Barış İçin Müzik Vakfı'nın çalışmaları bir fotoğraf sergisine konu oldu. Ilgın Erarslan Yanmaz'ın çektiği kareler Metrocity'de sergileniyor.

Barış İçin Müzik Vakfı, ortak sosyal ve kültürel yaşam alanları oluşturarak çocukların sanata katılım hakkı önündeki engelleri kaldırmayı hedefliyor. Edirnekapı’da imkanları sınırlı olan binlerce çocuğa ulaşan vakfın çalışmaları bir yıl süreyle İstanbul Kalkınma Ajansı’nın “2014 yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı” tarafından destekleniyor. Program kapsamında, fotoğrafçı Ilgın Erarslan Yanmaz’ın vakıftaki çocukların günlük yaşamları ve müzik çalışmaları ile ilgili tanıklığını aktardığı fotoğraf sergisi Metrocity’de izleyiciyle buluşacak.

Kapılarını ayrım gözetmeden, müzikle buluşmak isteyen tüm çocuklara açan vakfın çatısı altında; Barış için Müzik Orkestraları, Barış için Müzik Korosu, Barış için Müzik Bakır Üflemeliler Topluluğu, Barış için Müzik Yaylı Beşlisi, Barış için Müzik Yaylı Orkestrası ve Barış için Müzik Big Band olmak üzere altı topluluk faaliyet gösteriyor. Kurulduğu semtin sosyal dokusuyla bütünleşen, çocukların ve ailelerin aktif katılımıyla bir dayanışma ve paylaşım merkezi olan vakıftaki günlük hayata bir süredir fotoğrafçı Ilgın Erarslan Yanmaz da tanıklık ediyor. Yanmaz’ın çocukların; konser, prova, atölye ve etüd çalışmalarının yanı sıra, vakıftaki yaşama dair tüm ayrıntıları fotoğrafladığı “Müzikle Değişen Yaşamlar” sergisi 12 Temmuz'a kadar açık kalacak.

Ilgın Erarslan Yanmaz

1973 İstanbul doğumlu. İstanbul Alman Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. 2006 yılından bu yana profesyonel ve belgesel alanda fotoğraf üretiyor. www.ilgine.com/blog