Barış İçin Müzik Vakfı 10. yılını kutluyor

Barış İçin Müzik Vakfı 10. yılını kutluyor
Barış İçin Müzik Vakfı 10. yılını kutluyor
Çocuklara karşılıksız müzik eğitimi vererek barışın sesini müzik ile duyurmayı hedefleyen Barış İçin Müzik Vakfı, 10. yaşını yıl boyu sürecek konserlerle kutluyor. Bugüne kadar 5000'e yakın çocuğa eğitim veren vakfa destek olmak isteyenler 100 TL bağış yaparak bu özel konserleri dinleme imkanı yakalıyor.

Mimar Mehmet Selim Baki tarafından mümkün olduğunca fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi sağlamak amacıyla kurulan Barış İçin Müzik Vakfı, 2015 yılında 10. yaşına bastı. Edirnekapı’da çocuklara ücretsiz müzik ve enstrüman eğitimi sağlayan vakıf, 10. yılları şerefine yıl boyunca müziğin çatısı altında gerçekleşecek bir çok etkinliğe imza atacak. Vakfa destek olmak isteyenler 100 TL bağış yaparak bu özel konserleri dinleme imkanı yakalayacak.

Mayıs aynın ilk konseri Türkiye ’de İsviçre Ticaret Odası Derneği ve Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn’un desteği ile gerçekleşti. Barış İçin Müzik Vakfı’nın orkestra şefi Samuel Matus’un yönetiminde gerçekleşen konserde, Barış İçin Müzik Vakfı Sanat Yönetmeni Sascha Goetzel ve vakıf eğitmenleri desteği ile Samuel Matus tarafından seçilen Piazzola, Mozart ve Edvard Grieg’dan eşsiz eserler sergilendi.
Konserin açılış konuşmasını İsviçre Başkonsolosu Sayın Monika Schmutz Kırgöz gerçekleştirdikten sonra hoş geldiniz konuşmasını Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Başkanı Doğan Taşkent üstlendi. Barış İçin Müzik Vakfı’nın kurucularından Dr. Yeliz Baki de 10. yıllarının verdiği heyecanı anlatan konuşmasının ardından Barış için Müzik Yaylı Orkestrası’nı takdim etti.


Barış İçin Müzik Vakfı, 10. yılları kapsamında eğitim verdikleri 5000’e yakın öğrenciye 400 ile 500 öğrenci daha katmayı ve eğitim sistemlerini Türkiye çapında daha fazla yaygınlaştırarak geliştirmeyi hedefliyor. Bu amaçla ilk adımları Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ile başlattıkları işbirliği ile atan vakıf, müzik topluluklarına kısa bir süre sonra katacakları Barış için Müzik Big Band grubu ve yerli-yabancı sanatçı ve eğitmenleri vakfa davet ederek öğrencilerin gelişimine daha fazla destek olmayı planlıyor.
Bilgi için: http://www.barisicinmuzik.org/