Barışın adı Lara Croft!

'Tomb Raider'ın güzel savaşçısı Lara Croft, nam-ı diğer Angelina Jolie, şimdi de iyi niyet elçiliğine el atmış durumda.

CENOVA - 'Tomb Raider'ın güzel savaşçısı Lara Croft, nam-ı diğer Angelina Jolie, şimdi de iyi niyet elçiliğine el atmış durumda. 'Kemik Koleksiyoncusu'ylaYardımcı Kadın Oyuncu Oscar'ını alan Jolie geçtiğimiz pazartesi Birleşmiş Milletler Mülteci Komisyonu'nca iyi niyet elçiliğine layık görüldü.
Genç neslin büyük ilgi gösterdiği 'Tomb Raider'daki rolüyle popülaritesini iyice artıran Angelina Jolie, şimdi de şöhretini dünya insanları yararına kullanıyor. Tanınmış sanatçılara görev vererek dünyanın çeşitli bölgelerindeki insanların sorunlarına dikkat çekmeyi hedefleyen Birleşmiş Milletler, Jolie sayesinde mültecilerin sorunlarına önem verilmesini sağlamayı amaçlıyor.
Güzel oyuncuya mavi pasaportunu da temin eden komisyon başkanı Ruud Lubbers, 26 yaşındakiAngelina Jolie için 'şimdiki iyi niyet elçim' derken, onun mülteciler konusunda yeni nesli bilinçlendirmek ve harekete geçmelerini sağlamak anlamında büyük önem taşıdığını söylemeden edemiyor.
Peshwar bölgesindeki Afganlı mültecileri ziyaret etmek için gittiği Pakistan'dan kısa bir süre önce dönen Jolie, yaptığı basın toplantısında Pakistan'ın durumunun çok kötü olduğunu belirtti ve ekledi; "Oradaki insanların yaşam şartlarına bu odada bulunan kimse birkaç gün bile olsa ayak uyduramaz. Onlara hayranlık duymamak elde değil."
Jolie görevini şarkıcı Barbara Hend-rics'ten devraldı. Daha önceki elçiler arasında Yul Bryner ve Sofia Loren vardı.