Bas gitarı ona sorun!

Kendi adına üretilmiş özel yapım gitarlarıyla 4 binin üzerinde konser veren ünlü basçı Billy Sheehan, Yamaha'nın desteklediği 'Avrupa Cilinc Turnesi'ni İstanbul'dan başlatıyor.

İSTANBUL - Kendi adına üretilmiş özel yapım gitarlarıyla 4 binin üzerinde konser veren ünlü basçı Billy Sheehan, Yamaha'nın desteklediği 'Avrupa Cilinc Turnesi'ni İstanbul'dan başlatıyor. 7 Eylül saat 19.00'da Beyoğlu Old City'de sahneye çıkacak Sheehan, önce bas gitar çalma tekniğinden örnekler sunacak sonra izleyicilerin sorularını yanıtlayacak. Gecenin finalinde Can Şengün, İskender Paydaş, Volkan Öktem ve Tolga Kılıç'la aynı sahneyi paylaşacak olan ünlü basçı bu performansın ardından hayranlarına imza dağıtıp fotoğraf çektirecek.
Sheehan, New York'ta kurduğu Talas adlı grupla sesini dünyaya duyurdu. Ünlü gitar virtüözü Paul Gilbert
ile kurduğu Mr.Big adlı grubuyla, 1991'de Billboard dünya listesinde bir numaraya yükselen 'To Be With You' ile Grammy'e aday gösterildi. 1990'lı yılların ortalarında Dennis Chambers ve John Novello ile Niacin adlı bir grup kurup Steve Vai ile beraber dünya turnesine çıktı. 'Guitar Player Magazine' tarafından beş yıl üst üste dünyanın en iyi bas gitaristi seçilen Sheehan, Asya kıtasının aylık müzik dergisi 'Player Magazine' tarafından da 14 yıl üst üste dünyanın en iyi basçısı seçildi.
Sheehan şu sıralar Steve Vai, Joe Satriani ve Yngwie Malmsteen' den oluşan G3 grubunun dünya turnesi kapsamında çeşitli şehirlerde konser vermeyi sürdürüyor. (Kültür Sanat)