Başka olur tenorların türküsü

Başka olur tenorların türküsü
Başka olur tenorların türküsü

Etkinlikte Aykut Çınar ve Bülent Külekçi de sahne alacak.

Türkiye'nin yetiştirdiği, dünyada önemli başarılara imza atmış tenorlar, 7 Eylül Cumartesi saat 21.30'da türküler ve arlayar eşliğinde Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda sahneye çıkacak.

Şef Tulio Gagliardo’nun yöneteceği orkestra eşliğinde sunulacak olan Türkiye ’nin Tenorları Konseri’nde yüz yıllardır tüm dünyada keyifle dinlenen popüler opera aryaları, Napoliten şarkılar ve çeşitli yörelerimize ait türküler seslendirilecek.
Konsere genç kuşak tenorlarımızın yanı sıra büyük usta Erol Uras da katılacak. Konserde görev alacak tenorlar şunlar; Ankara ’dan İhsan Ekber, Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk, Aykut Çınar, İstanbul ’dan Bülent Külekçi, Hüseyin Likos ve İzmir’den Aydın Uştuk, Levent Gündüz ve Erdem Erdoğan. Konserde; on tenor, aryalar, türküler ve napoliten şarkılar seslendirmenin yanı sıra birkaç arya ve türküyü birlikte seslendirecekler.
7 Eylül 2013 Cumartesi günü saat 21.30’da Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda sunulacak Türkiye’nin Tenorları Konseri’nde seslendirilecek bazı parçalar şunlar:
Asiye, Ah Bir Ataş Ver, Altun Hızma, Sene de Galmaz, Efem, Çökertme, İzmir’in Kavakları adlı türküler,
G. Puccini Tosca operasından Cavaradossi arya (E Lucevan le stelle), Turandot operasından Calaf arya (Nessun Dorma),
G. Verdi’nin Rigoletto operasından Dük arya(La donna e mobile), Aida operasından Radames arya(Celeste Aida)
Tu canun chiagne, Chitarra Romana, Dicitencello vuoi, O sole mio, Torna a surriento, Granada gibi şarkılar.
Çeşme Belediyesi ve TÜLOV Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin Tenorları Konseri’ne ait biletler, bölümlere göre 13 lira ile 29 lira arasında dağişen fiyatlarla Biletix’ten satılıyor.
Grup talepleri için telefon 0232 445 96 01