Başkentliler caza doyacak

Caz meraklılarının özlemle bekledikleri 3. Ankara Uluslararası Caz Festivali bu yıl 25 Kasım-5 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festival öncesinde Radikal'e de haber ve yorumlarıyla caz müziğine katkılarından dolayı plaket verildi.

ANKARA - Caz meraklılarının özlemle bekledikleri 3. Ankara Uluslararası Caz Festivali bu yıl 25 Kasım-5 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festival öncesinde Radikal'e de haber ve yorumlarıyla caz müziğine katkılarından dolayı plaket verildi.
Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı'nı yürüttüğü için festivalin basın açılışını önceki gün yapan Hollanda Büyükelçiliği, cazseverleri renkli bir konserle karşıladı. Davulda Durul Gence, klavyede AB Genel Sekreteri Murat Sungar, bas gitarda Hürriyet Ankara Temsilcisi Sedat Ergin ve gitarda Burak Gürsel'i aynı sahnede buluşturan konser, bu yılki festivalin zengin içeriğinin ilk sinyali oldu.
Genç cazcılar geliyor
Festival kapsamında ODTÜ, Bilkent ve Hacettepe salonlarında gerçekleştirilecek konserler arasında bu yıl ağırlıklı olarak genç caz grupları yer alacak. Hollandalı piyanist Michiel Borstlap Trio, İtalyan Rosario Giuliani, cazın büyüleyici sesi olarak bilinen Ericka Ovette de festivalin ağır toplarından. Festival kapsamında her yıl olduğu gibi cazı Türk motifleri ile biçimlendiren Türk sanatçılar da yer alıyor. Bunlar arasında Ercüment Vural ve Önder Focan dikkat çekiyor. (Kültür Sanat)