Baydur son yolculuğunda yalnızdı

Tiyatronun usta kalemi Memet Baydur son yolculuğunda 'yalnız' bırakıldı. Geçen pazar aramızdan ayrılan oyun yazarı Memet Baydur için AKM Büyük Salon'da düzenlenen törene...

İSTANBUL - Tiyatronun usta kalemi Memet Baydur son yolculuğunda 'yalnız' bırakıldı. Geçen pazar aramızdan ayrılan oyun yazarı Memet Baydur için AKM Büyük Salon'da düzenlenen törene katılım zayıf kalırken, camiiye gelenlerin sayısının daha fazla olduğu gözlemlendi. Oyun yazarlarından bir tek Adalet Ağaoğlu'nun hazır bulunduğu törene aralarında Ali Poyrazoğlu, Genco Erkal, Ahmet Levendoğlu, Can ve Arsen Gürzap ile Mahir Günşiray'ın da yer aldığı az sayıda tiyatrocu katıldı.
'Sıradan olanı sıra dışı anlattı'
Yazarın İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda halen sahnelenen 'Güne Bakan Cam Kırıkları' oyununda rol alan oyuncu Adnan Biricik, törende yaptığı konuşmada Memet Baydur'un en önemli özelliğinin sıradan gibi gözüken şeyleri sıra dışı bir üslupla yazması olduğunu söyledi. Biricik, Memet Baydur'u kaybetmenin üzüntüsü kadar törene katılımın zayıf olmasının da üzüntüsünü yaşadığın kaydetti. Memet Baydur'un naaşı daha sonra alkışlarla Teşvikiye Camii'ne uğurlandı. C Baydur burada kılınan cenaze namazının ardından Ortaköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. (Kültür Sanat)