BB King'in ölümünde yeni gelişme!

BB King'in ölümünde yeni gelişme!
BB King'in ölümünde yeni gelişme!
Blues efsanesi BB King'in otopsi raporunda doğal nedenlerle öldüğü ortaya çıktı. Böylece çocuklarının ortaya attığı zehirlendiğine dair iddia da yalanlanmış oldu. Ama King'in ailesi özel bir patoloji uzmanı tutarak bağımsız otopsi yaptırabilme hakkına sahip.

Mayıs ayında 89 yaşında hayatını kaybeden efsanevi blues şarkıcısı BB King’in ölümüyle ilgili çocuklarının ortaya attığı zehirlenme iddialarını adli doktorlar yalanladı. Pazartesi günü Las Vegas’ta açıklanan otopsi raporunda şarkıcının doğal sebeplerden öldüğü ortaya çıktı.

BB King’in 11 çocuğundan ikisinin babalarının öldürüldüğünü iddia etmesinin ardından yapılan testte ölüm nedeninin Alzaymır hastalığıyla birlikte kalp hastalığı, kalp yetmezliği ve diyabet gibi fiziksel rahatsızlıklar olduğu açıklandı.

Kızları Karen Williams ve Patty King avukatları aracılığıyla BB King’in menejeri LaVerne Toney ve kişisel asistanı Myron Johnson’ın King’e bilinmeyen bir madde enjekte ederek ölümünü hızlandırdığını söylemesine karşın King’in avukatı Brent Bryson bu iddiaların iftira ve karalayıcı olduğunu ifade etti. “Neyse ki artık BB King’in dünyada bıraktığı müziğine odaklanabiliriz ve o da huzur içinde yatar” dedi.

Test sonuçlarıyla birlikte King’in ölümüyle ilgili soruşturma kapanmış olsa da Karen Williams ve Patty King’in avukatı, King’in ölümünü incelemeye ve LaVerne Toney’nin King’in mal ve işlerine dair geçmişteki ve şimdiki tüm çalışmalarıyla dikkatlice ilgilenmeye devam edeceklerini söyledi. Adli doktor Fudenberg’in Rolling Stone’a verdiği röportaja göre King’in ailesi özel bir patoloji uzmanı tutarak bağımsız bir otopsi yaptırabilme hakkına sahip.


14 Mayıs’ta ölen ve cenazesine binden fazla hayranın katıldığı BB King’in otopsisi ölümünden 10 gün sonra 24 Mayıs’ta yapılmıştı. (rollingstone)

 


  ETİKETLER:

  Diyabet

  ,

  Doktor

  ,

  Soruşturma

  ,

  İddia

  ,

  Kalp