Beatty'yi üzdüler

Warren Beatty, gişede yine sükûtu hayale uğradı.

LONDRA - Warren Beatty, gişede yine sükûtu hayale uğradı. Daha önce 'Love Affair' adlı filmiyle gişede umduğunu bulamayan Beatty'nin, başrollerini Holly-wood'un ünlü isimleriyle paylaştığı 'Town and Country', ABD'li seyirciyi memnun edemedi. Film gösterime girdiğinin dördüncü haftasında gişedeki başarısızlığı üzerine birçok sinema salonundan kaldırıldı. 'Town and Country', ABD sinemasının en başarısız filmlerinden biri olarak nitelendiriliyor.
Başrollerini Goldie Hawn, Diane Keaton, Andie MacDowell ve Charlton Heston gibi birbirinden ünlü isimlerin paylaştığı 'Town and Country'nin çekimlerine üç yıl önce başlanmıştı. Yönetmeni Peter Chelsom'ın bile "Tam anlamıyla karmaşa. Bu kadar paranın boşa harcandığına tanık olmamıştım!" dediği film 63 milyon pounda (102 trilyon lira) mal oldu.
Orta yaş kirizindeki eşlerin ilişkilerine değinen romantik komedi türündeki film, bir ayda ancak 4.8 milyon poundluk bir gişe geliri elde etti ve gösterimde olduğu çoğu sinema salonundan kaldırıldı. Eleştirmenler filmin başarısızlığını, büyük ölçüde, gala yapılmaması ve basına röportaj imkânı verilmemesi gibi sebeplere bağlıyor. (The Guardian)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Londra

  ,

  Guardian