"Ben dahil tüm sanatçılar hapse atılırız diye Erdoğan'dan korkuyoruz"

"Ben dahil tüm sanatçılar hapse atılırız diye Erdoğan'dan korkuyoruz"
"Ben dahil tüm sanatçılar hapse atılırız diye Erdoğan'dan korkuyoruz"
Sanat camiasında hükümetten korkunun çok fazla olduğunu söyleyen oyuncu Tamer Karadağlı, "Hepimiz içeri alınırız diye Erdoğan'dan korkuyoruz. Herkes 'aman ters gitmeyelim, yanlış algılanmayalım' derdinde" dedi.

RADİKAL - Oyuncu Tamer Karadağlı, AK Parti iktidarı ile sanatta özgürlük olmadığını belirterek, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’dan korkuyoruz. Ben de dahil hepimiz bu korkuları yaşıyoruz" dedi.

"Herkes ‘aman ters gitmeyelim, yanlış algılanmayalım’ derdinde" diyen Karadağlı şunları söyledi: "Kaç kişi tanıyorum yıllar önce farklı, şimdi farklı olan. Korkulan şey ekmeğinden olma korkusu; aman yanlış bir şey söylemiş olurum içeri alınırım."

Millet gazetesine konuşan Karadağlı'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

* Sanatçılar kendilerini rahatça ifade edebiliyorlar mı, korkmadan çekinmeden konuşabiliyorlar mı? Elbette hayır. Her dönem hükümete yakın ünlü sanatçılar vardı. Ama son zamanlarda o daha da yoğun olarak gözlemlenmeye başladı.

* Genel bir korku var herkesin üzerinde ‘Aman şimdi ters gitmeyelim iş bulamayız, kanallara baskı olur, rol bulamam, aç kalırım" diye korkuyor insanlar. Maalesef bu böyle bir dönem. Bu sadece sanatçılar için değil, iş adamları için de böyle. Herkes kıyma yemiş kedi gibi.

* Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’dan korkuyoruz. Ben de dahil hepimiz bu korkuları yaşıyoruz. Herkes ‘aman ters gitmeyelim, yanlış algılanmayalım’ derdinde. Kaç kişi tanıyorum yıllar önce farklı, şimdi farklı olan. Korkulan şey ekmeğinden olma korkusu; aman yanlış bir şey söylemiş olurum içeri alınırım.

GEZİ'DEN SONRA PROGRAMIM BİTTİ

* Gezi olaylarına gittikten kısa bir süre sonra yarışma programım bitti. Ve nedense ikisi aynı döneme denk geldi. Sizce ben daha farklı ne düşünebilirim? Ben de açıkçası bu olayların hepsini onlara yordum ve buna inandım. İşte bunlar bizi korkutuyor. Ayrıca korkuyoruz diye farklı da algılanıyoruz. "Niye korkuyorsunuz acaba, demek ki korkacak bir şeyiniz var" gibi etiketler yapıştırılıyor. Ama ne yazık ki öyle değil, Türkiye ’de bir korku silsilesi var.

* Yılın belli zamanlarında Başbakanlık ya da Cumhurbaşkanlığı resepsiyonu yapılıyor. Ve birçok ünlü gidiyor. Oradan birisi çıkıyor ve "Sayın Cumhurbaşkanım ya da Başbakanım ben havalimanlarındaki CIP sorununun çözülmesini istiyorum" diyor. Sayın Erdoğan'ın karşısına bu insanlar çıkarsa ne olur ki?


  http://www.radikal.com.tr/1275021127502112

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ben de Korkuyorum: ÇÜNKÜ HUKUK'a GÜVENMİYORUM - balaym

  Eğer kendi işiniz varsa korkmazsınız. Ama devletle yani hökümatla bir şekilde işiniz varsa KORKUYORSUNUZ. Ya sözleşmemi yenilemezlerse, mobbing uygularlarsa, yükselmem gereken kadroya yükseltmezlerse, kadro vermezlerse. Denecek ki "Hukuk var, adalet var"! NEREDE HANİ?

  Hangisi? - New User

  Korkup da sesini çıkarmayan var. Korkup da kraldan çok kralcı olanlar var. Sesini çıkartıp "saçma sapan sebeplerle suçlanacağım" diye korkanlar var. Korkudan destek verip sonrasında işsiz kalanlar var. Yani, korksan da korkmasan da, karşındaki zihniyetin çarpık ilişkisinde tutarlı bir davranış zaten yok. Tapelerde iktidara destek verdiği halde, reyiz'in ağlattığı (yaşını başını almış) medya patronunu hatırlayın. "Bunu yaparsak yanlış anlarlar" diye öngörebileceğiniz bir durum yok. Bu gibi gücü eline almış zihniyetlerin neyi ne zaman yanlış anlayacağını kestiremezsiniz. Günü gelir, öldürülen bir genç için ağlarken, günü gelir öldürülen farklı bir gençin annesini meydanlarda yuhalatırsınız. Tutarsızlığın tutarlılığından bahsetmek gibi bir şey bu.

  Konuştun bak.. - user737287

  şimdiye kadar sustuğun kabahat!! Adamlar devletin genlerini bozdu, iş işten geçti.. Herşey sıfırlandı.. konuştun şimdi ne oldu? hapse girmedin işte.. Hem girsen ne olacak.. Zaten hapisten çıkan BB, CB oluyor :)

  işlem tamam - adunay

  yihohahaaaaa! (akepeli veya kötü adam gülüşü) başardıııımmmm.... hepiniz korkun bendeeennnn.... atarım içeriiiii....

  Özgürlük? - user965813

  gazeteye bu demeçleri vermesi ile kendini baştan yalanlamamış mıdır karadağlı? baskıcı bir politika olsaydı açıklamaları kamuoyunun önüne sunulmadan sansüre takılır kalırdı, gazetede yayınlandığına göre basın özgürlüğü var demektir. biri karadağlı'ya demogoji yaparak bir yere varamayacağını anlatabilir mi?

  Demokrasi - Volkan1

  Demokrasilerde yasiyorsan demokratik orgutlere uye olacaksin ki muhalefetteyken de gucun olsun.,oyle konusmak yetmez,alir atarlar adami iceri ve korkudan aman bize bulasmasinda dersin..Kurt bulanik havayi sever ,senin bu dusunceni hissettiginde de saldirir.Ornek isteyenlere ABD deki zenci hareketini ornek verebilirim.Adamlar bariscil orgutlenmeyle 50 yilda ikinci sinif vatandasliktan zenci baskan sectirdiler.Bugun anayasal anlamda butun haklari var.TR'de ise birakin Kurt'leri,Alevi'leri beyaz Turkler bile korkuyor.Burda Mersin'li " anani da al git " denilen arkadasa saygi duymak gerek..Buyuk bir ornek cunku..

  - user834102

  Susmak bu ulkeyi daha kötü yapacak, susmamız gereken zamanlar bitti, şimdi tüm korkuları kenara atıp haykırma zamanı sayın Karadağlı.