Bereketli bir film

Fransız sinemasında hareketli bir dönem yaşanıyor. Sharon Stone’la çevirdiği ‘Şeytanca’ filminden sonra uzun süre beyazperdeden uzak

İSTANBUL- Fransız sinemasında hareketli bir dönem yaşanıyor. Sharon Stone’la çevirdiği ‘Şeytanca’ filminden sonra uzun süre beyazperdeden uzak kalan Isabelle Adjani, sinemaya hızlı bir dönüş yaptı.
Ünlü oyuncu, ‘Sev Beni’ (Love Me) adlı filmi İstanbul Film Festivali’nde gösterilen kadın yönetmen Laetitia Masson’un yeni projesinde rol alıyor. Adjani, ardından 73 yaşındaki oyuncu-yönetmen Robert Hossein’in ‘La Dame aux Camelias’ adlı yeni projesinde rol alacak.
Bu arada yine ‘Sev Beni’de
oyuncu olarak karşımıza gelen Sandrine Kiberlain, bu kez Claude Miller’ın yeni projesinde başrol oynuyor. ‘Büyücü Kadınların Odası’ adlı yapıtı bu yılki festivalde gösterilen Miller’ın, Ruth Rendell’in romanından uyarladığı ‘Betty Fisher’ın Hikâyesi’ (L’histoire de Betty Fisher) adlı filminde Kiberlain’e Nicole Garcia ve Mathilde Seigner eşlik ediyor.
‘Sev Beni’nin diğer başrol
oyuncusu, müzisyenliğiyle tanınan Johnny Hallyday ise, geçen yılki festivalin ‘Genç Bir Yönetmen Mercek Altında’ bölümünün genç yönetmeni Laurent Bouhnik’le ‘Eau et gaz a tous les etages’ adlı bir film çekti. Kısaca, geçen yıl Berlin’de Altın Ayı adayı olan ‘Sev Beni’ Fransız sinemasına bereket, kadrosuna da şans getirmiş görünüyor.


    ETİKETLER:

    Altın

    ,

    İstanbul