Berlin Filarmoni ayağınıza geliyor

Berlin Filarmoni ayağınıza geliyor
Berlin Filarmoni ayağınıza geliyor
Efsane şef Sir Simon Rattle yönetimindeki Berlin Filarmoni'nin 2 Kasım konseri, Pera Müzesi'nde 'canlı' izlenebilecek. Konserin solisti ünlü keman virtüözü Daishin Kashimoto.

Dünyanın en prestijli orkestralarından Berlin Filarmoni’nin konserini ‘canlı’ izlemek için Berlin’e gitmeniz gerekmiyor. Pera Müzesi’nin Goethe-Institut İstanbul ve Berlin Filarmoni Orkestrası’nın işbirliğiyle başlattığı ‘canlı’ Dijital Konser Serisi’nin ikincisi 2 Kasım Cumartesi günü saat 21.00’de gerçekleştirecek. Konser programında Robert Schumann’ın ‘Senfoni No. 1’ ve ‘Senfoni No. 4’ ile Sergei Prokofiev’in ‘Keman Konçertosu’ seslendirilecek. Efsane şef Sir Simon Rattle yönetimindeki orkestra, ünlü keman virtüözü Daishin Kashimoto’ya eşlik edecek. Konser öncesi saat 20.45’te Sabri Tuluğ Tırpan seslendirilecek eser üzerine kısa bir sunuş yapacak.
Pera Müzesi, Ekim 2013 – Haziran 2014 döneminde Goethe-Institut Istanbul ve Berlin Filarmoni Orkestrası’nın işbirliğiyle dünyanın ilk sanal konser salonu Digital Concert Hall’ün sunduğu canlı yayın programından ayda bir kez müzikseverlere eşsiz konserler sunmaya devam edecek. Serinin üçüncü konseri ise 6 Aralık Cuma günü izlenebilecek.