Berrak belleğin kaynağı: Marmara

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2001-2002 öğretim dönemine Kültür Bakanlığı'nın da katkıda bulunduğu kapsamlı bir sanat etkinliğiyle başladı.

İSTANBUL - Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 2001-2002 öğretim dönemine Kültür Bakanlığı'nın da katkıda bulunduğu kapsamlı bir sanat etkinliğiyle başladı. Kurumun Acıbadem'deki ana binasında yer alan 11 galeride, hazırlıklarına bir yıl öncesinden başlanan 'Su-Us Yolculuklar' adlı sergi sanatseverlerin ilgisine sunuldu.
Aydınlar ve öğrencilerin işbirliği
Erdal Atabek, Tahsin Yücel, Sunay Akın, Jale Erzen, Celal Şengör ve Cengiz Bektaş gibi tanınmış bilim adamları, aydınlar, akademisyenler ve genç sanatçıların temayla ilgili yapıtları ise 200 sayfadan oluşan aynı adlı kitap-katalogda toplandı.
'Bir konuyu ele alıp onu farklı sanat pencerelerinden izlemek ve ona katkılarda bulunmak' düşüncesiyle ortaya konulan eserler, resimden heykele, sinemadan tasarıma, tekstilden endüstri ürünlerine
uzanan bir zenginlik arz ediyor.
Genel koordinatörlüğünü fakültenin Tekstil Bölümü Başkanı Prof. Mehmet Zaman Saçlıoğlu'nun üstlendiği sergi 26 Kasım tarihine dek izlenebilecek. Bilgi için Tel: 0216 326 66 92 (Kültür Sanat)