Beyazlar giyen şeytan

'Beyaz Şeytan' (Blow) George Jung adlı uyuşturucu satıcısının gerçek yaşamöyküsünü konu alıyor.

İSTANBUL - 'Beyaz Şeytan' (Blow) George Jung adlı uyuşturucu satıcısının gerçek yaşamöyküsünü konu alıyor. Başrollerini Johnny Depp ve Penelope Cruz'un paylaştığı, yönetmenliğini Ted Demme'nin yaptığı film, kokainin hızla yaygınlaştırılıp milyarlarca dolarlık uluslararası bir ticaret maddesi haline geldiği 1970'li yıllarda geçiyor.
George Jung, Amerikan rüyasına gerçekleştirmeye karar vermiştir ve kendince bir plan uygular. Pazarlama becerilerini ve bağlantılarını kullanan Jung, kısa zaman içinde ABD'ye büyük çapta kokaini ithal eden ilk Amerikalı olur. Kolej öğrencilerine, üst düzey yöneticilere ve Hollywood sosyetesine kokain satışını başlatmıştır.
Jung, adeta parayla yatıp kalkmaya ve çoğu insanın hayalini kurduğu kuralsız bir yaşama kavuşmuştur. Ancak hayattaki en büyük arzusunu elde edemez: kimsenin elinden alamayacağı gerçek bir aşk.
Bruce Porter'ın, George Jung'un hayatını anlatan 'Blow' adlı romanından beyazperdeye uyarlanan film, sıradan bir çocuğun, nasıl olup da 1970'li yıllarda ABD'de kokain piyasasının en büyük ismi Pablo Escobar'ın sağ kolu haline geldiğini irdeliyor.
Film, "Kokaini başta sanatçılar ve sinema yıldızlarına pazarlarız, sonra arkasından diğerleri gelir zaten" diyen Jung'un çevresinde uyuşturucu pazarının gizli kuralları ve işleyiş şekillerini de gözler
önüne seriyor. (Kültür Sanat)