Beyoğlu'nun kalp atışları

İstanbul'un canlı müzik nabzını tutan Beyoğlu'nun müzik festivali Beyoğlu Beat'in ikincisi, 21 ve 22 Aralık'ta Babylon'da gerçekleşecek.

İSTANBUL - İstanbul'un canlı müzik nabzını tutan Beyoğlu'nun müzik festivali Beyoğlu Beat'in ikincisi, 21 ve 22 Aralık'ta Babylon'da gerçekleşecek. Geçen nisan ayında ilki düzenlenen, Replikas, Baba Zula, Mor ve Ötesi ve Duman'ın katıldığı mini festivalin ikincisinin konukları ise Replikas, Kurban, Rashit ve Nefret olacak.
Babylon'un düzenlediği Beyoğlu Beat II'nin ilk günü olan 21 Aralık Cuma saat 23.00'te Replikas konser verecek. Farklı türleri kendi avangart yapısı içerisinde eriten ve özgün sound'u ile dikkat çeken Replikas Babylon'daki konserde, eski ve sene sonuna kadar yayımlayacağı yeni albümü
'Dadaruhi'den şarkılar seslendirecek. Replikas'tan sonra Kurban sahneye çıkacak.
Festivalin ikinci ve son günü olan 22 Aralık Cumartesi saat 23.00'te ise, rap grubu Nefret konser verecek. Ceza ve Dr. Fuchs lakaplı iki genç rap'çinin üç yıl önce kurduğu Nefret, Türkçe rap'e kazandırdığı yeni soluk ile tanınıyor. Ardından sırayı punk rock grubu Rashit alacak. Rashit '77 ekolünün oldschool punk rock, hardcore, ska, reggae, post punk gibi farklı tarzları Anadolu ve Ege müziğinin tınılarıyla harmanlıyor. Tel: 0212 292 73 68 (Kültür Sanat)