Bienal programı şekilleniyor

Küratörlüğünü Juko Hasegawa'nın üstlendiği
'Egokaç' teması etrafında şekillenen 7'nci Uluslararası İstanbul...

İSTANBUL - Küratörlüğünü Juko Hasegawa'nın üstlendiği 'Egokaç' teması etrafında şekillenen 7'nci Uluslararası İstanbul Bienali'nin mekânları ve ön programı belli oldu. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafında 21 Eylül-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek bienal, tıpkı beşincisinde olduğu gibi eski İstanbul'un coğrafyasında sanatseverlerle buluşacak.
Ana mekân Sultanahmet
Ana sergilerin ve yan etkinliklerin çoğunluğu, Sultanahmet'teki Darphane-i Amire binaları başta olmak üzere, Aya İrini Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı'nda gerçekleştirilecek. Bienalin açılış seremonisi 21 Eylül saat 19.00'da yapılacak.
Bu yıl bir ilke imza atan bienal, beraberinde
Babylon Performans Merkezi'nde hazırlanacak
'Bienal Partisi' ile de sanat meraklılarına ilginç bir gece geçirtmeyi hedefliyor. Açılış gecesi saat 23.30'da başlayacak partiye Carsten Nicolai ve Ryuji Ikeda ev sahipliği yapacak.
İstanbul Bienali açılış etkinlikleri, 22 Eylül'de yapılacak iki panel ve üç performansla zenginleşecek. 22 Eylül'deki
'Kolektif Bilinç' ve 'Birlikte Varoluş' başlıklı panellerin mekânları henüz belli değil. Performanslar ise Maja Bajevic, ma Liuming ve Okisato Nagata tarafından gerçekleştirilecek.
Kesinleşmeyen program uyarınca, bienal açılış etkinliklerinin üçüncü gününde yine
'Kolektif Zekâ' konusunu işleyecek bir panel düzenlenecek. Üçüncü günün son etkinliği ise ikinci performansıyla yine Maja Bajevic olacak. Ayrıntılı bilgi için internet adresi: www.istfest.org (Kültür Sanat)