Bienalde ödül dörde bölündü

UNESCO tarafından her yıl verilen 'Sanata Destek Ödülü' bu yıl 7. luslararası İstanbul Bienali kapsamında verildi.

İSTANBUL - UNESCO tarafından her yıl verilen 'Sanata Destek Ödülü' bu yıl 7. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında verildi. Çeşitli ülkelerden sanat eleştirmenlerinin yer aldığı seçici kurul, 20 bin dolarlık para ödülünü Türk sanatçı
Ömer Ali Kazma ile Fransa'dan Mathieu Briand, Arjantin'den Leandro Erlich ve Almanya'dan Sascha Haghighian arasında paylaştırdı. Özel mansiyon ödülünü de Tayvan'dan Du Weng Sig aldı.
17 Kasım'a kadar sürecek olan bienalde bugün ve yarın saat 13.30'da Bosnalı sanatçı Maja Bajevic'in Çemberlitaş Hamamı'nda yalnızca kadın izleyicilere mahsus performansı izlenebilecek. Bugünün ikinci ve son etkinliği ise Amerikalı sanatçı Rirkrit Tiravanija'nın 'En sevilen dört film' projesi. Tiravanija'nın 21.00'de TÜYAP Sergi Sarayı önünde sunacağı projesi, yarın da tekrar edilecek. Projeyle birlikte sanatseverler 'Eşkıya', 'Vizontele', 'Ucuz Roman' ve 'Dövüş Kulübü'nü aynı anda sinema perdesi üzerinde izleyebilecek. Bilgi için internet adresi: www.istanbulbiennial.org (Kültür Sanat)