BİFO'dan Sarah Chang'li Sibelius'lu çok özel açılış

BİFO'dan Sarah Chang'li Sibelius'lu çok özel açılış
BİFO'dan Sarah Chang'li Sibelius'lu çok özel açılış
Yıldız solistleri ve zengin programıyla klasik müzik dünyasında sağlam bir yer edinen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 2015-2016 sezonunu 22 Ekim Perşembe akşamı kariyerinin parıltılı olgunluk dönemini yaşayan günümüzün en iyi keman virtüözlerinden Sarah Chang'le açıyor. Açılış konseri için ünlü Finlandiyalı besteci Jean Sibelius'un 150. doğum yılı nedeniyle özel bir Sibelius programı hazırlandı.

Yenilikleri, yıldız solistleri ve zengin içeriğiyle her yıl İstanbul ’un klasik müzik dünyasına taze bir nefes veren Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 2015–2016 sezonu için dopdolu bir program hazırladı. 22 Ekim Perşembe akşamı Lütfi Kırdar’da günümüzün en iyi keman virtüözlerinden Sarah Chang ile açılış konserini verecek BİFO’nun yeni sezonu prömiyerleri, yıldız solistleri, Batı Yakasının Hikayesi başlıklı 11 günlük tematik Amerikan müziği festivali ve Borusan Müzik Evi’ne uzanan yeni müzik konserleriyle dikkat çekiyor.

'Batı Yakasının Hikâyesi'ne adanmış festival

BİFO’nun yeni sezonu, daha önce görülmemiş bir besteci çeşitliğiyle de dikkat çekiyor. 22 Ekim Perşembe akşamı yeni sezona merhaba diyecek BİFO, ünlü Finlandiyalı besteci Jean Sibelius’un 150. doğum yılı nedeniyle özel bir Sibelius programı hazırladı. Konserin solisti ise İstanbullu klasikseverlerin yakından tanıdığı ve henüz genç bir dehayken dinleme fırsatı bulduğu, günümüzün en güçlü keman virtüözlerinden Sarah Chang...

Sekiz yaşında New York Filarmoni ile verdiği konserden bu yana dünyanın en iyi orkestraları ve en saygın şefleri ile verdiği konserlerle bugün kariyerinin parıltılı olgunluk dönemini yaşayan Sarah Chang, kayıtlarıyla da her zaman gündemde. EMI Classics firmasından çıkardığı 20 albümle keman repertuvarının başyapıtlarını müzik tarihine armağan eden Chang, kayıtlarıyla aldığı ödüllerin yanı sıra eleştirmenlerin ve müzikseverlerin büyük beğenisini kazandı. Olağanüstü müzisyenliğinin yanı sıra çalışmalarının yarattığı etki ile Dünya Ekonomik Forumu’nun Yılınç Genç Global Lideri (2008), Newsweek dergisinin En Etkili 20 Kadın unvanı gibi başarılara da imza atan sanatçı, 2004 New York Olimpiyatları’nda meşaleyi taşıyan en genç kişi olmuştu.


BİFO’nun sanat yönetmeni ve sürekli şefi Sascha Goetzel yönetimindeki ve tamamı Sibelius’un yapıtlarından oluşan programda Chang, bestecinin keman repertuarının en zorlu yapıtlarından biri olan Keman Konçertosu’nu seslendirecek. Konçertonun gerek kaydı, gerekse de canlı performanslarında Chang büyük övgü toplamıştı.

AÇILIŞ KONSERİ: BİFO & SARAH CHANG
Tarih: 22 EKİM 2015 Perşembe 20.00
Yer: İstanbul Lütfi Kırdar ICEC

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI
SASCHA GOETZEL şef
SARAH CHANG keman
SIBELIUS Keman Konçertosu, Re minör, Op. 47
SIBELIUS 7. Senfoni, Do minör, Op. 105
STRAUSS R. Til Eulenspiegel’in Neşeli Serüvenleri
SIBELIUS Finlandiya, Op. 26

Biletler
Tam Fiyat 130 / 85 / 65 / 45 TL
BİFOKART Klasik 104 / 68 / 52 / 36 TL
BİFOKART Gold 90 / 60 / 45 / 32 TL

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ: www.borusansanat.com
http://twitter.com/BorusanSanat