Bilkom TIR'ı Eskişehir'deydi

Radikal gazetesinin sponsor olduğu 'iCan Müzik ve Beste Yarışması'nı tanıtmak amacıyla üniversiteleri dolaşan Bilkom TIR'ı Anadolu Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu.

ESKİŞEHİR - Radikal gazetesinin sponsor olduğu 'iCan Müzik ve Beste Yarışması'nı tanıtmak amacıyla üniversiteleri dolaşan Bilkom TIR'ı Anadolu Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu. İçi bilgisayarlarla donatılan TIR'ı çok sayıda öğrenci gezdi. Bilkom TIR'ının 2 Ekim tarihinden bu yana çeşitli illerdeki 17 üniversiteyi dolaştığı belirtildi.
Bilkom Apple Genel Müdürü Tijen Mergen, 18 yaş üstü gençler için bilgisiyar ortamında film ve müzik eserleri yarışması düzenlediklerini, yarışmaya 1300 gencin katıldığını söyledi.
Mergen, "Yarışma jürisi önümüzdeki hafta toplanacak. Katılmayan gençler internetten kendi birincilerini seçebilirler. Birincileri doğru bilenlere bilgisayar
ödülü verilecek" diye konuştu.
Apple'ın Türkiye distribütörü Bilkom'un 'Eli 'mause' tutan herkesi kendi müziği ve filmini yapmaya çağırıyoruz' sloganıyla düzenlediği 'iCan' yarışması için Türkiye turuna çıkan 'Road Show' TIR'ının son durağı Anadolu Üniversitesi'ydi. Burada Bilkom tarafından 'Dijital Yaşamak' konulu bir panel düzenlendi.
Tijen Mergen'in yönettiği panele konuşmacı olarak Prof. Haluk Gürgen, Prof. Levent Kılınç, Prof. Önder Özkazanç, Dr. Şeref Oğuz ve Burak Dağdeviren katıldı. Bilgi için internet adresi: www.i.can.bilkom.com.tr