'Bir Genç Kızın Gizli Defteri' !f'te açılıyor

'Bir Genç Kızın Gizli Defteri' !f'te açılıyor
'Bir Genç Kızın Gizli Defteri' !f'te açılıyor
Yılın en iyileri listesinin vazgeçilmez filmlerinden 'Bir Genç Kızın Gizli Defteri', Türkiye galasını !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nde yapıyor! 15 yaşındaki bir kadının cinlelliğe dair hislerini anlatan film, özellikle başroldeki Bel Powley'nin Oscar'a koşan performansıyla çok konuşuluyor.

18 Şubat'ta başlayacak 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nden gala sürprizleri gelmeye devam ediyor. Dünya prömiyerini yaptığı Sundance’te görüntü yönetmeni ödülü kazanan, Berlin’in Generation bölümünde en iyi film seçilen ve en son, bağımsız sinemanın en önemli ödüllerinden Gotham’da Bel Powley’e en iyi kadın oyuncu ödülü getiren 'Diary of a Teenage Girl/Bir Genç Kızın Gizli Defteri', Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

Marielle Heller’ın ilk kez kamera arkasına geçtiği ve Phoebe Gloeckner’in aynı adlı çizgi romanından uyarladığı 'Bir Genç Kızın Gizli Defteri', 1970'li yıllar San Francisco’sunda yaşayan 15 yaşındaki Minnie adlı genç bir kadının cinselliğe dair hislerini ve düşüncelerini anlatıyor. Özellikle başroldeki Bel Powley’nin Oscar’a hızlı adımlarla koşan perfomansıyla çok konuşulan film ayrıca, True Blood’ın Eric’i olarak tanıdığımız Alexander Skarsgård ve Hollywood’un yükselen isimlerinden Kristen Wiig’i de bir araya getiriyor.

The Guardian’ın “Eğlenceli, ilham verici ve olabildiğince kendinden emin”, Indiewire’ın “Samimi, dokunaklı ve çok eğlenceli” sözleriyle övdüğü 'Bir Genç Kızın Gizli Defteri', The New York Times, The Hollywood Reporter, Indiewire gibi pek çok saygın yayın tarafından da '2015’in en iyi filmleri' arasında gösterildi.

!f İstanbul Şubatta
İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 18-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek.