Bir genç kızın hikâyesi

'Usta Beni Öldürsene' ile bol bol ödül alan Barış Pirhasan, yeni filmi 'O da Beni Seviyor'un çekimlerine haziran sonunda Malatya'da başlıyor.

İSTANBUL - 'Usta Beni Öldürsene' ile bol bol ödül alan Barış Pirhasan, yeni filmi 'O da Beni Seviyor'un çekimlerine haziran sonunda Malatya'da başlıyor. Bir kız çocuğunun olgunlaşma sürecinin, yaşamla ve sevgiyle tanışmasının ya da büyümesinin anlatıldığı 'O da Beni Seviyor'da 13 yaşındaki genç kızı Ece Ekşi oynayacak.
Lale Mansur, Almanya'da yaşayan Haluk Piyes, Ayla Algan, Ali Ökçelik, Ayşe Nil Şamlıoğlu, Cezmi Baskın, Elif Can, Esin Aslan, Rutkay Aziz, Serra Yılmaz, Şerif Sezer, Taner Birsel ise filmin diğer oyuncuları. Gül Dirican'ın özgün hikâyesinden Pirhasan ve Dirican'ın senaryolaştırdığı film 1973 yılında Malatya'da geçiyor.
Hazırlıkları üç yıldır süren filmin yapımını 'Eşkıya' ve 'Herşey Çok Güzel Olacak'tan hatırladığımız Filma-Cass üstleniyor. Eurimages ve Efes Pilsen'in desteklediği filmin maliyeti yaklaşık 1.5 milyon dolar. Görüntü yönetmenliğini Jürgen Jürges'in, sanat yönetmenliğini ise Mustafa Ziya Ülkenciler'in üstlendiği filmin müziğini de Kalan Müzik hazırlıyor. Çekimleri yedi hafta sürecek filmin ekim ayında vizyona girmesi bekleniyor. (Kültür Sanat)