Bir gün bir ülkeye gittim ve hayatım değişti!

Bir gün bir ülkeye gittim ve hayatım değişti!
Bir gün bir ülkeye gittim ve hayatım değişti!
Shunyam Nilüfer'in yazdığı 'Karanlıktaki Işık Burma' metropolden yokluklar dünyasına giden genç ve başarılı bir iş kadınının hayata bakışının nasıl değiştiğini çarpıcı bir dille anlatıyor

Ganj Yayınevi tarafından yayınlanan kitabın hikayesi şöyle: Hayatında her şeyin normal gittiğini sanan genç ve başarılı bir işkadını bir gün Sınır Tanımayan Doktorlar adında bir sivil toplum kuruluşundan doktorlarla tanışır.

Sonrasında başına gelen olaylar onu Uzakdoğuya, Burma’ya kadar götürecektir. İstanbul’un metropol hayatından kendisini yokluklar, yoksunluklar dünyasının ortasında bulduğunda yaşayacağı şeyler onu sonsuza dek değiştirecektir.

İçerisinde yer alan resimlere eşlik eden bu gerçek öykü, okuyucuyu Burma’nın gerçeğine doğru bir yolculuğa çıkartacak ve bambaşka bir dünyanın kapılarını onlara aralayacaktır.

Yaşanmış olan bu hikaye yazarın kendi yaratmış olduğu öznel dünyasından, hakikatin dünyasına doğru yaptığı oldukça sarsıcı geçişi anlatıyor.

Bu özelliği ile kitap basit bir gezi yazısı değil, bir insanın iç dünyasının ve bakış açısının nasıl yaşadıklarıyla değiştiğini gözlemlemek adına da okuyucuyu oldukça ilginç biir içsel yolculuğa davet ediyor. (radikal.com.tr)