Bir nevi müzik festivali

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'da, Yapı Kredi Sigorta'nın sponsorluğunda düzenlenen kış sezonu klasik müzik konserleri başladı.

İSTANBUL - Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'da, Yapı Kredi Sigorta'nın sponsorluğunda düzenlenen kış sezonu klasik müzik konserleri başladı.
26 Aralık'ta Fazıl Say'ın aynı gün içerisinde
vereceği iki konseri ile noktalanacak olan adı konulmamış bir festival niteliğindeki konserler dizisi Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlisi Evin İlyasoğlu'nun başkanlığında gerçekleştiriliyor. Her çarşamba saat 19.30'da başlayacak konserler çerçevesinde 24 Ekim'de Cihat Aşkın ve Rebecca Holt bir keman ve piyano resitali verecek. Bridges Topluluğu'nun vereceği
'Klasikten Caz Müziğine' konseri 31 Ekim'de gerçekleşecek. Kasım ayının ilk konser konuğu ise arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu olacak. 7 Kasım'daki konseri 14 Kasım'daki Özgür Aydın'ın piyano resitali takip edecek. 21 Kasım'da ise müzikseverler, Vieri Bottazzini, Jülide Canca Eke, Sevil Ulucan ve Ahmet Altınel'den oluşan Toscano Dörtlüsü'nün vereceği 'Mozart'ın Dört Fülütlü Kuartet'ini dinleme olanağını bulacak.
Preklasik Oda Müziği'nin 28 Kasım, piyanist Ayşeniz Gökçin'in 5 Aralık'taki konserlerinin yanı sıra 12 Aralık'ta da 'Belcantodan Verismoya Aryalar ve Düetler' başlıklı konser izlenebilecek. M. Ariç'in piyanosuyla eşlik edeceği konserin solistleri soprano Birgül Su Ariç ve tenor Aydın Uştuk. Konserler dizisi Fazıl Say ile sona erecek. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0212 358 15 40 (Kültür Sanat)