Bir yumruk da bizim için

Geçen yıl 'bağımsızların kalesi' sayılan Sundance Film Festivali'nde 'En İyi Film' ve 'En İyi Yönetmen' ödülü kazanarak önemli bir başarıya imza atan 'Kız Dövüşü' (Girl Fight), boks şampiyonu olmayı kafasına koyan Diana adında bir genç kızın hikâyesini anlatıyor

İSTANBUL - Geçen yıl 'bağımsızların kalesi' sayılan Sundance Film Festivali'nde 'En İyi Film' ve 'En İyi Yönetmen' ödülü kazanarak önemli bir başarıya imza atan 'Kız Dövüşü' (Girl Fight), boks şampiyonu olmayı kafasına koyan Diana adında bir genç kızın hikâyesini anlatıyor.
20'nci Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında bugün gösterilecek olan Karyn Kusama'nın yönettiği film, sinema ve spor tutkunlarının yanı sıra feministlerin de dikkatini çekeceğe benziyor.
'Kız Dövüşü'nün kahramanı Diana Guzman, tam anlamıyla bir başbelasıdır! İçinde biriken enerjiyi bir türlü açığa çıkaramayan genç kadın, somurtkanlığı ve saldırganlığıyla okuduğu lisenin korkulu rüyası haline geliyor, ta ki bir gün boks ringlerine adım atana kadar.
Brooklyn'in en iyi boks salonlarından birine yolu düşen Diana, saldırganlığını boksla dışa vurabileceğini anlıyor ve parasını denkleştirip boks derselerine başlıyor. Kısa zamanda göçmen antrenör Hector'un gözüne giren ve yeteneğini farkına varan Diana, salonun ilk kadın boks şampiyonu olmak çalışmaya başlıyor.
Diana Guzman, sadece boks şampiyonu olmak için mücadele etmiyor, aynı zamanda erkek egemen dünyada, erkeklerden daha güçlü olduğu için çevresinin ona gösterdiği tavırlarla da savaşıyor. Genç kadın rakiplerinden birine âşık olunca ise işler daha da karışıyor. 'Kız Dövüşü'nün başrolünde genç oyuncu Michelle Rodriquez yer alıyor. Rodriquez'e, Jaime Tirelli ve Paul Calderon eşlik ediyor.
Bugün 21.30 seansında Beyoğlu Sinepop'ta gösterilecek olan filmi, 24 Nisan tarihinde yine Sinepop'ta izleyebilirsiniz. (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    İstanbul

    ,

    Beyoğlu