Biraz da kendine gül

Onların fotoğrafçılık tekniğindeki gibi renkleri dönüştürüp dönüştürmediğini bilemiyorum fakat yeni çıkan albümlerinde sesleri dönüştürdüğünü gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
Haber: ASLI ATASOY / Arşivi

İSTANBUL - Onların fotoğrafçılık tekniğindeki gibi renkleri dönüştürüp dönüştürmediğini bilemiyorum fakat yeni çıkan albümlerinde sesleri dönüştürdüğünü gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bu kez yeni albümleri 'Gül Kendine' ile karşımıza çıktı Mor ve Ötesi. Diğer iki albümleri gibi bu albüm de Ada Müzik tarafından yayımlandı. Son albümleri 'Bırak Zaman Aksın'dan bu yana geçen yaklaşık üç yıllık süreyi iyi değerlendirmişler ve müzikal olarak standartlarını yukarı çekmişler.
Harun Tekin (vokal-gitar), Kerem Kabadayı (vurmalı çalgılar), Burak Güven (bas gitar) ve Kerem Özyeğen (gitar) kadrosuyla son albümlerine imza atan grup uzun süredir müzik yapıyor. Buna rağmen hâlâ çok genç olan grup elemanları, ilk albümlerini 1996'da 'Şehir' adıyla çıkarmıştı. 10'lu yaşların heyecanıyla yapılmış bu albümün ardından gelen 'Bırak Zaman Aksın', doğru yolda ilerlediklerini gösterdi bizlere. Şimdi 'Gül Kendine' diyorlar, artık taşların yerine oturduğunu göstererek.
'Gül Kendine', klasik Mor ve Ötesi dinleyenlerini fazlasıyla mutlu edecek bir albüm. Hatta, daha önceki albümlerine burun kıvıranları da ikna edecek düzeyde yapılmış, prodüksiyonu çok sağlam. Şarkılarda yalın anlatım, zihni zorlamayan akıcı bir tarz var. Gitarlar o kadar özenli ki insanı peşinden sürüklüyor. Kerem'in çok iyi tekniği ister istemez şarkıların iç bütünlüğüne yansıyor ve sarıyor dinleyeni. Özellikle Harun'un vokaline dikkat çekmek gerekli. Bu arada Mor ve Ötesi, albümde müziklerin yanı sıra sözleriyle de vuruyor dinleyeni. Söyledikleri şarkılarla, sözlerin besteye eşlik etmenin yanında çok daha fazla bir anlamı olduğunu gösteriyor grup. http://www.morveotesi.com