'Birlikte Yaşama' ödüllerini kim kazanacak?

'Birlikte Yaşama' ödüllerini kim kazanacak?
'Birlikte Yaşama' ödüllerini kim kazanacak?
Yedirenk Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 'Birlikte Yaşama' senaryo yarışmasının ödülleri sahiplerini buluyor. Fida Film ve Tiglon'un katkılarıyla 15 Nisan - 13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen uzun metrajlı senaryo yarışmasında dereceye giren isimler, 23 Kasım'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda belli olacak.

Yedirenk Sanat Vakfı tarafından düzenlenen ‘Birlikte Yaşama’ senaryo yarışmasının ödülleri sahiplerini buluyor. Fida Film ve Tiglon’un katkılarıyla 15 Nisan - 13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen uzun metrajlı senaryo yarışmasında dereceye giren isimler, 23 Kasım’da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda belli olacak.

Hülya Koçyiğit, Birol Güven, Hasan Kaçan, Halil Ergün, Yüksel Aksu, Öktem Başol ve Ali Tokul gibi usta senarist, oyuncu ve yapımcıların jüri üyesi olduğu yarışmanın ödül töreninde, Cahit Berkay ve ekibi de konser verecek.

Yedirenk Sanat Vakfı tarafından yapılan yazılı açıklamada, yarışmaya yurt genelinde ve yurt dışında iki yüzden fazla senaryo ile katılım olduğunu, ilk elemede 15 senaryonun finale kaldığı belirtildi. İkinci aşamada, ana jüri tarafından dereceye giren 3 senaryodan birinciye 30 bin TL, ikinciye 15 bin TL, üçüncüye 5 bin TL ödül verilecek.

Yedirenk Sanat Vakfı tarafından ilk kez düzenlenen uzun metrajlı tematik senaryo yarışmasına, sanat ve sinema dünyasından ünlü isimlerin de katılması bekleniyor.