Birlikten kuvvet doğar

Her ne hikmetse şu sıralar düet yapmak ya da stüdyoya girip birlikte şarkı kaydetmek pek moda... Bunların hepsinin kayda değer olmadığı kesin.
Haber: TÜMAY YAZICI / Arşivi

İSTANBUL - Her ne hikmetse şu sıralar düet yapmak ya da stüdyoya girip birlikte şarkı kaydetmek pek moda... Bunların hepsinin kayda değer olmadığı kesin. Ancak bazıları var ki o isimleri yan yana düşünmek bile insanı heyecanlandırıyor.
Chris Cornell ve RATM
İşte bu heyecan verici birliktelik projelerinden ilki Chris Cornell'la Rage Against The Machine'den (RATM) geldi. Dağılan Soundgarden'dan Chris Cornell ve Zack De La Rocha'nın ayrılmasıyla solistsiz kalan RATM, birlikte stüdyoya girmişti. Önceleri bu işbirliğinin 'çığır açağını' iddia ettilerse de sonra yaptıkları şarkıları yayımlamama kararı alarak sevincimizi kursağımızda bıraktılar.
Neyse ki sevinmeye kaldığımız yerden devam edebiliriz artık. Hem belki de eskisinden daha fazla! Çünkü Cornell, RATM ekibinden Tom Morello, Brad Wilk ve Tim Commerford'la başka bir isim altında grup kurup, protest rap-rock tarzında çalışmalar yapacağını açıkladı. Kaydettikleri şarkılar, hangi plak şirketinin etiketiyle yayımlanacağı kesinleşince piyasaya sürülecekmiş.
Ya başarısız olursa...
Bir diğer ortak çalışma da Fatboy Slim'le Blur'dan. DJ Fatboy Slim yani Norman Cook, Blur'la birlikte çalışacağını açıkladı. Ancak üzücü bir ayrıntı;
eğer ortaya çıkan çalışmalar kötü olursa yayımlanmayacak.
Piyasaya çıkacağı kesin olan bir düet var ki o da uzun süre konuşulacak türden: Eminem ile Marilyn Manson düeti. Daha önce bir araya gelmelerine ihtimal bile verilmeyen Elton John'la 'Stan'i söyleyen Eminem, bu kez Hamburg konserinde birlikte söylediği Manson'la 'The Way I Am' şarkısının rock versiyonunu seslendirecekmiş. Ancak onlar da yaptıklarını beğenmeyip yayımlamazsa vay halimize!


    ETİKETLER:

    İstanbul

    ,

    Elton John