Blade bu kez de Drakula'ya karşı

Wesley Snipes, Blade serisinin üçüncü filmi 'Blade: Trinity'de ikonlaşmış vampir avcısı Blade rolüyle geri dönüyor. Gözlerden uzak bir çölün derinliklerinde vampir liderleri, ırklarının babası olan korkunç yaratık Dracula'yı tekrar canlandırmaktadırlar.

İSTANBUL - Wesley Snipes, Blade serisinin üçüncü filmi 'Blade: Trinity'de ikonlaşmış vampir avcısı Blade rolüyle geri dönüyor. Gözlerden uzak bir çölün derinliklerinde vampir liderleri, ırklarının babası olan korkunç yaratık Dracula'yı tekrar canlandırmaktadırlar. Artık Drake olarak tanınan bu ürkütücü vampir gün ışığında da hayatta kalabilmesini sağlayan eşsiz güçlere sahiptir. Blade için işleri daha da zorlaştıran şey, vampir liderliğinin kendisini katil bir canavar olarak hedef göstermesi ve FBI'ı peşine takmasıdır.
Blade, istemeden de olsa, Whistler'ın güzel kızı Abigail ve ukala Hannibal King'in yönetimindeki vampir avcısı grubu Gece Avcıları'yla işbirliği yapar. Vampirlerin başında güçlü dişi vampir Danica Talos ile yardımcıları Asher ve Grimwood bulunmaktadır. En sonunda Blade kendini tüm zamanların en büyük vampiriyle karşı karşıya bulur. Hem kendi hem de tüm insanlığın kaderi artık ona bağlıdır. Şimdiye kadar çekilen üç Blade filminin senaryosunu yazan David S. Goyer 'Blade: Trinity'de yönetmenliği de üstlenmiş. (Kültür Sanat)