Blues katarı 1 Ekim'de yola çıkıyor

Blues katarı 1 Ekim'de yola çıkıyor
Blues katarı 1 Ekim'de yola çıkıyor

Modern blues un önemli isimlerinden Kenny Neal, Efes Blues un bu yılki konuklarından.

Bu yıl 1 Ekim - 6 Kasım tarihleri arasında yapılacak Efes Pilsen Blues Festival, Kenny Neal, Mitch Woods&His Rocket 88 ve Samuel James'i ağırlayacak. Sanatçılar 20 farklı şehirde 24 konser verecek.

İSTANBUL - Efes Blues katarı 1 Ekim’de Denizli’den yola çıkacak ve sırayla Antalya, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, KKTC, Gaziantep, Diyarbakır , Erzurum, Trabzon, Ankara , Edirne, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Eskişehir ve Bursa’ya uğradıktan sonra 6 Kasım’da İstanbul’da sona erecek.

Festivalin bu yılki konuklarından Louisiana doğumlu Kenny Neal B.B. King, Bonnie Raitt, Muddy Waters, Aaron Neville ve John Lee Hooker gibi sanatçılarla çalışmış, birçok entrümana hâkim, modern blues’un önemli sanatçılarından biri.
Mitch Wood & His Rocket 88 ise ilham aldıkları 1940 ve 1950’lerin blues müziğine eğlenceli sözler ekleyerek hareketli dans müzikleri yapıyorlar.

20 yılda 372 bin izleyici
Rolling Stones dergisinin övgüyle bahsettiği Kanadalı Samuel James ise sahneye gitar, piyano, banjo ve mızıka eşliğinde çıkarak konserlerinde tüm multi-enstrümantalist yeteneklerini sergilemesiyle öne çıkıyor.

20 yıldır düzenlenen Efes Pilsen Blues Festival’de şu ana kadar 243 sanatçı, 81 grup toplamda 314 konser verdi. Bu konserlere şu ana kadar katılan müzikseverlerin sayısı ise 372.385 kişiye ulaştı. İnternet : www.efesblues.com (Kültür Sanat)