Bob Dylan tabloları Londra'da

Bob Dylan tabloları Londra'da
Bob Dylan tabloları Londra'da
Efsanevi müzisyen Bob Dylan'ın sanat eserlerinin toplandığı çarpıcı bir koleksiyon olan "The Drawn Blank Series" sergisi Londra'da sanatseverlerle buluşuyor.

Bob Dylan’ın retrospektif sergisi ‘The Drawn Blank Series’, tabloları bütünlükleri içinde ifade ediyor. Şarkıcının Amerika , Avrupa ve Asya kıtalarında turdayken çizdiği birçok tablo 1994 yılında görücüye çıkmıştı. Yeniden üzerinde çalıştığı bu tablolar bu sefer daha etkileyici ve canlı. 

Sanat eserleri ilk kez 2007 yılında Deutsches Müzesinde kamuya sunulmuştu. 2008 yılında Londra’da sanatseverlerle buluşan koleksiyon, 2010 ve 2013 yıllarında da olumlu eleştiriler alarak sergilendi.
 
Resimlerinde cesur renk tonları kullanan Dylan, genellikle aynı görüntünün farklı örneklerini oluşturur. Bu teknik artiste, gelişen duyguların dinamik çeşitliliğini ifade etmesini sağlıyor.
Sanat eleştirmeni Tobias Ruther sergi için “Yıllardır sahnede eski şarkılarına taze bir yorum katarak söyleyen Dylan, şimdi bunu kenarları tırtıklı kağıt üzerinde uyguladı” diyor.