Bodrum'da caz zamanı

Türkiye'nin önemli tatil beldelerinden Bodrum'un turizmdeki başarısını, biraz olsun kültür-sanat alanında da yakalamısı için...

BODRUM - Türkiye 'nin önemli tatil beldelerinden Bodrum'un turizmdeki başarısını, biraz olsun kültür-sanat alanında da yakalamısı için kolları sıvayan Hadigari Bar, cazın usta isimleriyle genç yeteneklerini Bodrum'da buluşturuyor. Bu yıl 2'ncisi düzenlenen Hadigari Bodrum Caz Günleri 12 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Başta Akbank olmak üzere Bodrum Yarımada Belediyeler Birliği ve Bodrum Otelciler Derneği'nin de desteklediği Caz Günleri 12 Mayıs'ta Türkiye'nin ilk caz gruplarından Acid Trippin konseriyle başlıyor. Yaşantımızdaki tema ve motifleri modern caz unsurlarıyla birleştiren Acid Trippin, etkinlikte Ali Perret, Sarp Maden, Raci Pişmişoğlu, İmer Demirer ve Erdinç Şenol'dan oluşan yeni kadrosuyla sahne alacak.
Müzik kariyerini New York 'ta sürdüren İlhan Erşahin'in, şehrin genç kuşak müzisyenlerini bir araya getirerek oluşturduğu 'İlhan Erşahin's Wax Poetic'in 15 Mayıs'ta sahne alacağı etkinlik, 18 Mayıs'ta Türkiye'nin genç caz müzisyenleri Sarp Maden, Volkan Öktem ve Alp Ersönmez'den oluşan Trio Mrio'nun konseriyle sürecek.
Bodrum Caz Günleri'nin 20 Mayıs'taki konuğu Butch Morris Project. Sadece müzisyen olarak değil müzik felsefecisi olarak tanınan doğaçlama ustası Morris, kendi yarattığı 'conduction' tekniğiyle Bilgi Üniversitesi'ndeki öğrencilerinden oluşan renkli bir topluluğu yönetecek.
23 Mayıs'ta Don Mxon Group, 25 Mayıs'ta The Lloyd Chisholm Group ve 30 Mayıs'ta Cengiz Baysal Beşlisi'nin sahne etkinlik, 1 Haziran'da Berklee Müzik
Okulu mezunu Selen Gülün ve grubunun konseriyle sona erecek. (Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  New York

  ,

  Türkiye

  ,

  caz