Bodrum'da eğlenceli 'Gökkuşağı' gecesi

Bodrum'da eğlenceli 'Gökkuşağı' gecesi
Bodrum'da eğlenceli 'Gökkuşağı' gecesi
Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenen 13. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 21 Temmuz Salı akşamı İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin sahneleyeceği 'Gökkuşağı' adlı gösteriyle devam ediyor.

21 Temmuz Salı günü İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından Tarihi Bodrum Kalesi’nde sahneye taşınacak “Gökkuşağı” gecesinin ilk eseri “Just One of Those Things” olacak. Müzikleri Irving Berlin ve Cole Porter’a ait bu performansı koreograf Christopher D’ Amboise, kalabalık bir bale topluluğu için tasarlamış. Broadway tarzı bu eğlenceli gösteriyi Ayşem Sunal ile Demet Gökçelik sahneye koyuyor.

Gecenin ikinci eseri, günlük yaşamın insan ruhunda yarattığı çelişki ve zıtlıklara değinen “Contrast”. Koreograf Young Soon Hue’un sahnelediği eserin müzikleri John Adams, Alva Noto ve Ryuichi Sakamoto’ya ait.

İlk çağ ve Kızıldereli ritüellerine göndermeler yapacak gecenin son eseri ise “Troy Game” olacak. Robert North’un koreografisi ve Bob Downes’un müzikleri üzerine oluşturulan bu eser; Brezilya, Afrika ve Kızılderili ritimlerini klasik baleden, dövüş sanatları formlarına vardıran bir çeşitlilikle seyirciye sunacak.

BALE FESTİVALİ’NDE SIRADA NE VAR?
Bale sanatının uluslararası arenada başarılı temsilcilerini yakından izlemenin mümkün olduğu festivalde sırada, Rusya’dan gelen ünlü bir topluluk var. Devlet Opera ve Balesi Krasnoyarsk Tiyatrosu, “Carmen” balesi ile 24 - 25 Temmuz 2015 Cuma ve Cumartesi geceleri iki temsille seyirci karşısında olacak. George Bizet’nin ünlü “Carmen” operası üzerine Sergey Bobrov’un koreografisiyle şekillenen bu sıra dışı “Carmen”, Bodrumluları bekliyor.

Muğla Valiliği ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 13. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 1 Ağustos ’a kadar devam edecek.

Temsiller 21:45’te başlayacak. Festival biletleri http://www.bodrumballetfestival.gov.tr/ ve http://www.biletiva.com adreslerinden edinilebilir.