Boğaz'da müziğin bir Ada'sı var

Boğaz'da müziğin bir Ada'sı var
Boğaz'da müziğin bir Ada'sı var
İstanbul'un yeni konser mekanı Ada Bosphorus, Kuruçeşme'de kapılarını açtı. 30 Mayıs Cuma akşamı Vokaliz grubunu ağırlayacak mekanda 7 Haziran Cumartesi akşamı ise Jehan Barbur sahneye çıkacak.

Türkiye ’nin önemli plak şirketlerinden Ada Müzik, yeni mekanı Ada Bosphorus’u Kuruçeşme’de açtı. Boğaz’a nazır konumlanan Ada Bosphorus’un müzik yönetmeni Aslı Atasoy, “Kuruçeşme’nin yeni sanat ve müzik merkezi Ada Bosphorus, kaliteli ses sistemi ve eşsiz manzaraya sahip. Hafta içi daha caz ağırlıklı haftasonu ise rock soundunun hakim olduğu konserler olacak” diyor.
Giriş katı kitap ve CD ürünleriyle kitabevi olarak hizmet verecek mekanın üstteki iki katı ise yeme-içme alanı olmasının yanında canlı konserler için ayrıldı. Her kat yaklaşık 150 ayakta ya da 80 oturmalı düzende kapasiteye sahip.
Ada Bosphorus, 30 Mayıs cuma akşamı Türkiye’nin ilk akapella grubu olarak nitelendirilen Vokaliz’i ağırlayacak. Eğlenceli sahne performanslarıyla bilenen Vokaliz, 70’ler, 80’ler ve 90’lar konseptiyle oluşan ve yeni albümünü sahneye taşıyacak. “Tek enstrümanları sesleri” sloganıyla kurulan Vokaliz, performanslarında hiç enstrüman kullanmadan sevdikleri şarkıları seslendiriyor. Beatles klasiklerinden türkülere uzanan geniş bir repertuvara sahip.
Mekanın 7 Haziran Cumartesi akşamki konuğu ise tarzıyla Bülent Ortaçgil’e benzetilen Jehan Barbur olacak.
Ada Bosphorus: Kuruçeşme Mah Muallim Naci Cad, Öksüz Çocuk Sok. No: 1, (Kuruçeşme Parkı Karşısı / Migros yanı) Rezervasyon: 0212 263 90 03