Boğaziçi'nde büyük buluşma

Cemal Reşit Rey Konser Salonu ve Mydonose Productions işbirliğiyle hazırlanan 4'üncü Uluslararası Boğaziçi Festivali 19-30 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

İSTANBUL - Cemal Reşit Rey Konser Salonu ve Mydonose Productions işbirliğiyle hazırlanan 4'üncü Uluslararası Boğaziçi Festivali 19-30 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.
Türkiye'den ve yurtdışından pek çok sanatçı ile grubun yer aldığı festival, 19 Haziran'daki Abhazya Devlet Folk Dansları ve Şarkıları Topluluğu Sharatyn'ın gösterisiyle başlayacak. Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahnelenecek gösteri 20 Haziran'da da görülebilecek.
Yeni Atakoğlu projesi
Farklı kültürlere sahip virtüözlerle kendi müziğini yorumlamak için bir araya gelen ünlü müzisyen Fahir Atakoğlu ve Grubu'nun yeni projesi festival kapsamında 21 Haziran'da seyirciyle buluşacak.
Mozart'ın Türkleri konu alan ünlü operası
'Saraydan Kız Kaçırma', Yıldız Sarayı'nda Mabeyn Köşkü'nün lirik atmosferinde sahnelenecek. Radikal gazetesinin gösteri sponsorluğunu üstlendiği, Aytaç Manizade'nin sahneye koyduğu 'Saraydan Kız Kaçırma' operası 21 ve 23 Haziran'da görülebilir.
22 Haziran'da Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu enfes bir flamenko gecesine ev sahipliği yapacak. Ünlü gitarist Manolo San Lucar'ın özgün yorumu, Carmen Linares'in güçlü sesiyle katılacağı geceye, flamenkonun usta ayağı Joaquin Grilo da danslarıyla renk katacak. Grilo gecede 'En El Candela' adlı bir gösteri sunacak.
Yaşayan 'en büyük latin sanatçılarından biri' olarak gösterilen ve beş kez Grammy ödülü alan Jose Feliciano, Boğaziçi Müzik Festivali'nin bir diğer konuğu. İngilizce müzik piyasasına geçiş yapan ilk Latin sanatçı olan ve yine 'en iyi pop gitaristlerinden biri' diye gösterilen Jose Feliciano'nun konseri 27 Haziran'da izlenebilecek.
Türk rock müziğinin kilometre taşlarından Bulutsuzluk Özlemi, festival kapsamında CRR Senfoni Orkestrası ile rock ve klasik müziğin sentezinden oluşan bir konser verecek. 28 Haziran'daki konserin ardından festival 30 Haziran'daki
'Hoşgörü İmparatorluğu' adlı tarihi müzikal gösteriyle kapanacak.
CRR Konser Salonu Genel Sanat Yönetmeni Arda Aydoğan tarafından sahneye konulan
'Hoşgörü İmparatorluğu'nda orkestrayı Orhan Şallıel yönetecek. İstanbul Rum Ortodoks Korosu, Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu, Saint Esprit Latin Kilise Korosu, Feriköy S. Vartanantz Kilise Korosu, Taşkın Savaş Müzik Topluluğu, Yarkın Türk Ritim Grubu, Mehterhane-i Eyüp Sultan ve CRR Operası Korosu'nun yer aldığı gösteride tam 400 sanatçı görev yapacak.
Bilet fiyatları 10 milyon ile 35 milyon lira arasında değişen festivalle ilgili bilgi için Tel: 0212 231 54 97 (Kültür Sanat)