Borat, Mercury olacak!

Borat, Mercury olacak!
Borat, Mercury olacak!
Ali G ve Borat tiplemeleriyle ünlenen İngiliz sanatçı Sacha Baron Cohen, rock grubu Queen ile ilgili bir filmde, grubun ölen şarkıcısı Freddie Mercury'yi canlandıracak.

ANKARA - Rock grubunun gitaristi Brian May, bir televizyon programında yaptığı açıklamada, Freddy Mercury’yi Sacha Baron’un canlandıracak olmasının belki birçok insanı şaşırtacağını, ancak uzun bir süredir kendisiyle bu rol için konuştuklarını ve anlaştıklarını belirtti.
1985’teki Live Aid dönemine odaklanacak filmin gelecek yıl çekilmeye başlanacağını anlatan Brian May, kendisinin ve davulcu Roger Taylor’ın filmin müzik bölümlerine özel olarak nezaret edeceklerini, filmde, grubun şarkılarının yanı sıra Mercury’nin solo performanslarının da yer alacağını kaydetti.
5 Eylül 1946’da Tanzanya Zanzibar’da doğan ve gerçek adı Faruk Bulsara olan efsanevi solist Mercury, 24 Kasım 1991’de AIDS hastalığı sonucu yaşamını yitirmiş ve ölümü, bu hastalık hakkında toplum bilincinin artmasını sağlamıştı.
Sahnedeki duruşu, şovu ve birçok kişi tarafından hala dünyanın en güçlü vokali olarak anılan sesi, onun tüm dünya tarafından tanınmasını ve sevilmesini sağlamıştı.
Opera ile rock müziğini biraraya getirerek yeni bir müzik anlayışı ile dünyayı kasıp kavurması ile tanınan, Queen grubunun kurucusu ve bugünlere gelmesindeki en büyük paya sahip olan Freddie Mercury , "Bohemian Rhapsody", "Somebody to Love", "We Are the Champions", "Don’t Stop Me Now", "Killer Queen" ve "Crazy Little Thing Called Love" gibi birçok uluslararası hit parçanın da yazarı. (aa)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  AIDS

  ,

  Freddie Mercury

  ,

  Queen