'Borat' şimdi de Freddie Mercury olacak

'Borat' şimdi de Freddie Mercury olacak
'Borat' şimdi de Freddie Mercury olacak
'Borat'ın yıldızı Sacha Baron Cohen, bu kez Queen grubunun efsanevi solisti Freddie Mercury'yi canlandırmaya hazırlanıyor.

LOS ANGELES - Peter Morgan’ın senaristliğini yaptığı film, Mercury’nin grubuyla 1985 yılında Live Aid için verdikleri konserlerinden, turne esnasında ortaya çıkan hastalığına kadar hayatının önemli kesitlerine odaklanacak. Çekimlerine önümüzdeki sene başlanması beklenen filmin yönetmeni ve ismi ise henüz belli değil. Graham King’in yapımcılığını üstlendiği filmin müzikleriyle ise Queen grubunun grup üyeleri Brian May ve Roger Taylor ilgilenecek.

Filmin tamamında Queen parçalarının yanı sıra Mercury’nin solo çalışmaları da yer alacak. Freddie Mercury ’nin vokalliğini yaptığı Queen, 80’li yıllarda ‘We Will Rock You’ ve ‘Radio Ga Ga’ parçalarıyla beğeni toplamıştı. Uzun turnelere çıkan grup, Mercury’nin AIDS hastalığına rağmen konserlerine devam etti. Durumu kötüleşen Mercury, 1991’de 45 yaşında öldü. Mercury’nin sözlerini yazdığı ve klasik haline gelen parçalar arasında ‘Crazy Little Thing Called Love’ ve ‘We are the Champions’ bulunuyor. ( Reuters )


  ETİKETLER:

  AIDS

  ,

  Reuters

  ,

  Freddie Mercury

  ,

  Queen