Böyle yarışma olur mu?

Las Vegas'taki gazinonun düzenlediği bir yarışma söz konusu. Ödül iki milyon dolar. Katılımcıların yapmaları gerekense Meksika'daki bir tren istasyonunda gizli olan bu parayı ele geçirmek.

İSTANBUL - Las Vegas'taki gazinonun düzenlediği bir yarışma söz konusu. Ödül iki milyon dolar. Katılımcıların yapmaları gerekense Meksika'daki bir tren istasyonunda gizli olan bu parayı ele geçirmek. Paraya ilk ulaşan, büyük ödülün de tek sahibi olacak. Bu konu, Jerry Zucker'in son filmi 'Tabana Kuvvet'e ait. Zucker, filmin başrol oyuncuları olarak komedi dalında hepsi birer usta olan isimleri seçmiş; Whoopi Goldberg, John Cleese, Mr. Bean'in unutulmaz oyuncusu Rowan Atkinson ve Cuba Gooding Jr.
Senaryosu Andrew Breckman'a ait olan komedi filminde amaçları aynı olan (büyük ödülü kazanmak), birbirinden farklı insanların gülünç mücadelesi ele alınmış.
Vera Baker (Whoopi Goldberg), uzun süredir kayıp olan kızını bulmak için geldiği şehirde bir gazinocunun (John Cleese) düzenlediği büyük ödüllü yarışmaya katılmak ister. Owen Templeton (Cuba Gooding Jr.), verdiği yanlış kararlarla tepki toplamış eski bir futbol hakemidir ve tek isteği yarışmadan kazandığı büyük ödülle inzivaya çekilmektir. Enrico Pollini (Rowan Atkinson), uyuma sorunu olan bir turisttir. Meksika'ya nasıl ulaşacağını bilmez ama karşısına o yöne acil paket taşıyan bir taksi şoförü çıkar. (Kültür Sanat)