Brian Eno'nun ortağı ocakta Salon'da

Brian Eno'nun ortağı ocakta Salon'da
Brian Eno'nun ortağı ocakta Salon'da

King Creosote ve Jon Hopkins (sağda) 13 Ocak ta Salon da.

İKSV Salon, yeni yıla sıkı bir programla giriyor. Salon, ocak ayında güncel müziğin iyi isimlerinin yanı sıra tiyatro ve edebiyat etkinliklerine de ev sahipliği yapacak. 

King Creosote & Jon Hopkins
Bağımsız müziğin beğenilen isimleri 13 Ocak’ta sahnede. Elektronik tınılı akustik indie-folk ikilisi King Creosote & Jon Hopkins, geçen yıl mart ayında yayımladıkları ‘Diamond Mine’ albümlerinde İskoçya’nın kır sesleri ve Londra ’nın şehir seslerine de yer vermişti. İkiliden Jon Hopkins, Brian Eno’yla ortaklığının yanı sıra Coldplay’le ‘Viva La Vida’ albümünde birlikte çalışmıştı. 

Robots in Disguise
İngiliz elektro-punk ikilisi hareketli şarkıları ve sıra dışı şovuyla 28 Ocak’ta sahnede. İkili, Lady Gaga’dan önce onun gibi giyinen ve davranan ikonlar olarak tanınıyordu. 

Nils Petter Molvaer
Caz, ambient, hip-hop ve rock’ı buluşturan müziğiyle Norveçli avangard trompetçi Nils Petter Molvaer 21 Ocak gecesi Salon’da. 

Türkiye ’den sıkı gruplar
Ocak programında Türkiye’den de sıkı gruplar var: 14 Ocak’ta Korhan Futacı ve Kara Orkestra; 20 Ocak’ta 123; 15 Ocak’ta Elif Çağlar, Çağrı Sertel, Alp Ersönmez, Mert Önal ve Toygun Sözen’den oluşan Four in the Pocket, 27 Ocak’ta enerjik topluluk Athena sahnede. 

Pazartesileri tiyatro günü
Pazartesi akşamlarını tiyatroya ayıran Salon’da, ocak ayı boyunca Serdar Orçin, Roza Erdem ve Kaan Urgancıoğlu’nun rol aldığı ‘Ara’ oyunu izlenebilir. 

Ubor Metenga
17 Ocak’ta ise Ubor Metenga Buluşmaları’nda Murat Gülsoy, Yekta Kopan ve Ayfer Tunç, 2003 Sait Faik Hikâye Armağan’ına değer görülen ‘İçeriye Bakan Kim?’ kitabından yola çıkarak Mehmet Günsür’ün dünyasını konuşacak.