Britney büyüyecek

Göbeğini açık bırakan kıyafetleri, ilk cinsel deneyimini gerçekten seveceği bir erkekle yaşayacağına...

LOS ANGELES - Göbeğini açık bırakan kıyafetleri, ilk cinsel deneyimini gerçekten seveceği bir erkekle yaşayacağına dair 'rahat' ve sansasyonel açıklamaları ve 'Baby One More Time' ve 'Oops!... I Did it Again' gibi şarkılarıyla özellikle yeni ergen gençlerin başını döndüren Britney Spears, ilk film denemesinde, yine gençlere hitap ediyor. Spears, Tamra Davis'in 'What Friends are for', 'popun prensesliğinden beyazperdenin kraliçeliğine' terfi etmeyi deneyecek.
Çekimleri mart ayında Spears'ın Louisiana'daki evinin önünde başlayan 'What Friends are for', yol ve gençlik filmlerinin öğelerini taşıyor. Filmin kahramanları okul yıllarından beri arkadaş olan üç genç kız. Zoe Saldana ve Tarny Manning'in da rol aldığı filmde, Spears annesini arayan Lucy'i canlandırıyor. Farklı nedenlerle yollara düşen arkadaşlar zamanla, büyüdüklerini ve artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anlıyorlar. Hayatlarının dönüm noktasına giden bu yolda, en büyük yardımcılar tesadüf eseri tanışıp, yol arkadaşı oldukları bir genç bir müzisyen, Henry...
'What Friends are for'un 2002 yılında gösterime girmesi planlanıyor. Film Spears'ın o sıralarda piyasada olacak albümünün hemen ardından çıkacak. Albümde filmin müzikleri de yer alacak. Tabii Britney Spears'ın oynadığı filmde müzik unsurunun olmaması düşünülemez. Filme Henry karakteriyle eklenen müzik unsuru, üç arkadaşın bir müzik yarışmasına katılma planlarıyla artıyor.
'What Friends are for'un yapımcısı Ann Carli, filmde Spears'ın rol almasının hem genç şarkıcı hem de film için yararlı olduğunu düşünüyor. "Tiffany'den Debbie Gibsons'a kadar birçok genç şarkıcının olgunlaştıkça yok olduğuna tanık olduk. Britney, büyümenin kariyerini olumsuz etkilemesine engel olmalı. Film sayesinde Britney, sadece ergenlik sonrası dönemdeki gençlere değil, daha ileri nesile de hitap edecek. Tabii gençlikle özdeşleşmiş Britney'in başrolde olması, gençlik sorunlarına eğilen 'What Friends are for'un daha gerçekçi olması içinde önem taşıyor" diyor Carli.
Gençler üzerine kurulu filmde, Kim Cattral ve Dan Aykroyd gibi Hollywood'un tanınmış isimleri de yer alıyor. 'What Friends are for'un senaristi Shonda Rhimes'e göre ise film hem Spears'ın hayranlarını, hem de genç şarkıcıyı olgunlaştıracak.
(Premiere)