Bu ada hiç ıssız değil

Ömerli'de yapılması planlanan H2000'e güvenip de A.D.A Project'e yüz vermeyen ve sonra da bozum olan 'tayfaya' müjde!

İSTANBUL - Ömerli'de yapılması planlanan H2000'e güvenip de A.D.A Project'e yüz vermeyen ve sonra da bozum olan 'tayfaya' müjde! Bu yılın gerçek anlamdaki 'tek' açıkhava partisi olan A.D.A. Project'in ikincisi, 28 ve 29 Temmuz tarihlerinde gerçekleşiyor. Mekân ve slogan aynı: Kınalıada Manastır Koyu ve 'non-stop' müzik-eğlence.
İlki bu yılın mayıs ayında gerçekleşen A.D.A. Project için 'H2000 öncesi ısınma turu' demiştik. Ancak H2000 'zorunlu' olarak şehir içine, Maslak Venue'ye taşınınca işler değişti. Yılın 'en' alternatif partisi unvanı böylelikle A.D.A. Project'e kaldı. Kınalıada'daki Manastır Koyu'nda
iki gün boyunca kesintisiz süren bu partide yerli yabancı DJ'ler, yerli alternatif gruplar sahne almıştı.
Goa, İbiza, Tayland adalarındaki partilerin 'yerli' versiyonu olan A.D.A. Project'in ikincisinde de, ilkinde olduğu gibi İstanbul'un gece kulüplerinde hünerlerini konuşturan, Emre Kuytu, Power FM'den Akın, Arman, Açık Radyo'dan Naki ve bakan Kemal Derviş'in oğlu Erol Derviş'in de aralarında olduğu yerli DJ'ler yer alacak. Fransa'dan DJ Oil, Relatif Yann, DJ Did, Fred Berthet ve Almanya'dan CJ Bolland'ın da turntable'ın başında olacağı A.D.A. Project'in 'Live' bölümünde ise Replikas, Cold House, Etnik Sentetik, DNZ konser verecek.
Eylül ayında da üçüncüsünün gerçekleşeceği açıkhava partisinde müziğin yanı sıra tatoo, piercing, saç ve vücut boyama, dreadlock, makyaj gibi eğlence amaçlı standlar da kurulacak. Ayrıca partiye katılanlar varsa sanatsal çalışmalarını sergileme fırsatı bulacaklar.
2002 yazında tüm Manastır Koyu'nu kapsayacak ve 15 bin kişinin katılması planlanan A.D.A. Project'le ilgili ayrıntılı bilgi için internet adresi: www.adaistanbul.com Tel: 0353 254 99 45 (Kültür Sanat)