...bu arada

Roxy'deki Cultura başlıklı etkinlik kapsamında 22 Aralık Çarşamba akşamı İlhan Mimaroğlu, Bülent Arel gibi Türk elektronik müziğinin yaratıcılarının yanı sıra, yeni kuşak elektronik müzik bestecilerinin eserleri seslendirilecek.

  • Roxy'deki Cultura başlıklı etkinlik kapsamında 22 Aralık Çarşamba akşamı İlhan Mimaroğlu, Bülent Arel gibi Türk elektronik müziğinin yaratıcılarının yanı sıra, yeni kuşak elektronik müzik bestecilerinin eserleri seslendirilecek. Etkinlik saat 22.00'de başlayacak.
    Roxy Tel: 0212 245 65 39
  • "Uzun derbederlik hayatımda, o kaldırımdan bu kaldırıma, o kapıdan bu kapıya, o diyardan bu diyara, neyim ve meyimle bir kuru yaprak gibi savruldum" diyerek kendini ve yaşam felsefesini özetleyen Neyzen Tevfik, 25 Aralık Çarşamba günü İş Sanat'ta özel bir geceyle anılıyor. Etkinlikte Gürsel Koçak yönetimindeki İstanbul Otantik Türk Müziği Topluluğu sahneye çıkacak.
    İş Sanat Tel: 0212 316 10 83
  • 2001 yılının sonbaharında kurulan ve çok çeşitli yerlerde kendi bestelerini çalarak dinleyici kitlesini oluşturan Tamburada, ilk albümü 'Fantastik'i yayımladı. Korhan Futacı (tenor saksofon-geri vokal), Özün Usta (vurmalı sazlar), Özlem Şimşek (vokal), Feryin Kaya (elektrik ve perdesiz bas gitar), Burak Irmak (rhodes ve hammond org), Tansu Kaner (elektronik efektler ve sampling) ve Berke Can Özcan'dan (davul-logdrum ve vibrafon) oluşan grup müziğini tek bir adla sınırlamıyor. Akutsa Records etiketiyle çıkan albüm Norveç'te kaydedildi.